| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de starea de somnolenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Posibila astenia de primavara...---> fructe, legume...sunt din plin in piata-->detoxifiere+vitaminizare, posibil SURMENAJ solutionarea problemelor curente)
Nu strica nici un set de analize!

8 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Somnolenta poate indica o boala : lipsa de vitamine, sau anemie, sau hipotensiune... Sau e pur si simplu faptul ca a fost iarna asta prea lunga si poti fi influentata de starea vremii (poate esti meteosensibila), ca noi toti de altfel. Oricum parerea mea este sa mergi la medicul de familie si sa-ti dea sa faci niste analize - pe baza acestora poti merge, daca e cazul la un specialist

Anna
| Anna a răspuns:

Somnolenta poate fi unul din semnele asteniei de primavara.Astenia de primavara nu se trateaza prin medicamente. Ea poate fi combatuta prin schimbarea ritmului de viata - ceva mai alert. Se trateaza daca incepem sa mergem pe jos, daca facem sport, daca ne alimentam cu proteine si vitamine din legume proaspete.

Anna
| Anna a răspuns:

Somnolenta poate fi unul din semnele asteniei de primavara.Astenia de primavara nu se trateaza prin medicamente. Ea poate fi combatuta prin schimbarea ritmului de viata - ceva mai alert. Se trateaza daca incepem sa mergem pe jos, daca facem sport, daca ne alimentam cu proteine si vitamine din legume proaspete.

eileen
| eileen a răspuns:

Sa faci un sport ceva, trebuie sa fii energic/a, mergi si la doctor, e posibil sa ai ceva...

| Dorel a răspuns:

Un dus rece, efect imediat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Starea de somnolenta poate fi data de o anemie, de ansietate, de o tensiune mica, stare cronica de oboseala si chiar de o dieta neadecvata, sau depinde de ora ta biologica.mergi la un medic daca vezi ca este persistenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate problema mare e lenea... s-a gandit cineva la asta?

| mocianbogdan a răspuns:

Nu mai fa ce ai facut pana acum, fa altfel tot...