| Andrei963 a întrebat:

Ce sa fac?
Vreau sa uit de o fata.

Am avut o colega de clasa timp de 2 ani.
Este foarte draguta.

Tot timpul imi zicea ca is dragut si imi spunea tot felul de complimente dragute despre mine.
Incepia sa ma ia in brate si sa ma tina toata pauza...

Cand ma intalneam cu ea ma ia de un brat si tot ma ciupea de mana si tot imi zice ca de ce nu o plac si tot felul de prosti imi zicea...

Cand am vazut ultima oara nu a scos nici un cuvant spre mine.
Cand o vad mi se inmoaie picioarele.

Ce sa fac? Tot timpul ma gandesc la ea.
Nu stiu ce sa fac.

sad

5 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Ține-ți creierul ocupat cu altceva în permanență până ai ocazia să o vezi din nou iar când o vezi spune-i ce simți.

| Genessis a răspuns:

In primul rand, trebuie sa te convingi daca inca te place. Banuiesc ca daca te-a placut, e inevitabil sa nu fi ramas cateva sentimente, deci poti considera asta un avantaj. Dar daca astepti o minune, ca ea sa faca primul pas sau ceva, te inseli. Trebuie sa iti infrunti temerile si sa ii spui ce simti, ce iti doresti cu adevarat. Vezi tu, daca continui tot asa si nu faci nimic, va exista "acel cineva" care ti-o va lua.Bafta!

| IthinkIly a răspuns:

De ce să uiți o fată? big grin Nu renunța la cineva înainte să-l cunoști cu adevărat, dacă o placi nu face vreun pas greșit happy Spune-i că și tu o placi...
Fundă?happy

| Ionutzz123 a răspuns:

Spune-i ce simnti cu adevarat invit-o undeva si fai un cadou frumos si ciupeste-o si tu...

| carlapisicutza14 a răspuns:

Exprima-ti sentimentele fata de ea.Invit-o la un suc, la o pizza si acolo puteti sa vorbiti deschis.Trebuie sa fiti doar voi doi si atunci o intrebi daca te place si ii spui si tu ce sentimente ai fata de ea. Funda? happy