| pudi a întrebat:

Ce sa imi iau cu mine intr-o excursie de 7 zile la Bran? happy

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut. Branul este o zona de munte. Ca atare, este bine sa-ti iei si haine groase. canadiene de ploaie. In Bran exista doua pesteri. Daca vrei sa le vezi, sa-ti iei o lanterna cu tine, si cizme de cauciuc. Daca vei vrea sa faci sau sa mergi pe creste, va trebui sa-ti iei franghie ca sa poti sa te ajuti in diferite monente. In rest lucruri normale pe care le iei ori unde te duci o perioada mai lunga de timp. Este bine sa aveti pe cineva care cunoaste zona sa poata sa va arate tot cea ce este mai frumos. Locul este splendid si ma bucur ca l-ai ales. Drum bun. Pa

| aquila_4553 a răspuns:

Aparatul de fotografiat.trebuie neaparat sa ramai cu o amintire. locurile acelea sunt minunate.haine. eu zic vreo 2 perechi de blugi si 2 de trening. vreo2-3 de pantaloni scurti sau 3 sferturi. vreo 5 tricouri.incaltaminte adecvata. putin machiaj daca esti fata(nu strica niciodata)si un mp3 daca poti. pentru drum. in caz ca te plictisesti.si nu uita sa iti iei lucrurile pentru igiena persoana(sapun, pasta de dinti, periuta de dinti, perie, prosop, etc.)aa si poti sa iti iei si costumul de baie poate gasiti vreo piscinahappy(o rochita pentru plaja si cateva haine pentru iesit seara nu ar stricahappy )si bineinteles o sticla cu apa/suc si ceva dulce sau sarat in caz ca ti se face foame.

Have fun!happy

| OrangeWind a răspuns:

Pai un portfard cu periuta de dinti, pieptene, deodorant, parfum. Pijamale, haine sport si haine mai de iesit in oras si haine mai de casa(daca stai undeva). O umbrelathinking adidasi, sandale. Aparat foto, ciorapei. pufuri de par, chestii femeiesti stii tu(chiloti, sutien si tampoane in caz de...). ar merge si un pachetel de biscuiti pentru drum sau niste sandvisurithinking un lant daca vrei sa porti. o jacheta sau o bluza de trening si prosoape si cam atat credbig grin distractie placuta! sper ca nu am uitat ceva importanthappy

| LSF a răspuns:

De nelipsit este aparatul de fotografiat! Si normal tot ceea ce iti mai trebuie : haine, bani, buletinul, un mp3 si nu in ultimul rand : zambetul!