| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Ce sa vorbesc cu o fata? Nu prea am subiecte de discutie cu familia dar cu o fata? Cum ma bag in seama ca sa nu ma considere ciudat sau sa gafez? M-am saturat de un "Buna, ce faci?" din care ma aleg cu un mare "Seen"! Altii parca le vrajesc pe fete si pe altii ii resping fetele! Nu inteleg logica... Ce poti vorbi cu ea daca nu o cunosti? Si daca faci glume le faci nasoale!

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hei. Aplica principiul FORD.
F - familie -> Asa poti afla mai multe lucruri pe care le poti aplica. Relatia ei cu parintii, rudele... frati daca are etc. Sunt informatii de baza.

O -ocupatie -> daca este eleva atunci vorbiti de scoala, profilul ei daca esti la liceu, profesori, pe scurt "Ce face ea de obicei"

R -recreatie -> ce face in timpul liber, hobby-uri, filme, seriale, muzica, sport daca practica... orice. Ex: "Ce iti place sa faci in timpul liber?" Daca spune ca se uita la n seriale si ca joaca baschet atunci iti poti alege un domeniu la care te pricepi.

D -vise (dreams in engleza) - unde vrea sa ajunga, ce vrea sa faca pe viitor sau ce ar vrea sa faca. Toti avem vise.

Important este sa nu fii disperat si sa vezi daca vrea sa vorbeasca sau nu. O sa-ti dai seama dupa modul in care raspunde.
Tine minte ca un "happy" nu inseamna neaparat ca este extrem de incantata.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Hai ma ca sunt fete pentru fiecare baiat,tine minte ce spun acum,fetele vor baieti tupeisti dar sa aiba incredere in ei si sa fie prezentabili.
Incearca sa faci o schimbare de look,dati parul pe spate,imbraca-te intr-un mod mai diferit ca sa arati mai cool dar sa nu te imbraci ca un cocalar,imbraca-te cu o camasa, date cu mult parfum barbatesc si lasa-ti barba, i-ati niste pantaloni calumea, nu blugi rupti si tine-i ridicati nu in vine si gata o sa te vada cu alti ochi, o sa zica ca esti un tip tare si fetele o sa sara pe tine(nu la propriu dar ai inteles tu).
Sper ca te-am ajutat.
Bafta.

| FaraNume1245 a răspuns:

De ce nu vorbesti fata in fata, ca un om normal? "Te bagi in seama" in functie de context.