| anonim_4396 a întrebat:

Ce sampon pot sa folosesc pentru par degradat, pentru varfuri tocite pentru ca eu folosesc placa si nu`mi place deloc cum arata parul meu. Ce l mai bun raspuns are fundita. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AldanaBlue a răspuns:

Inainte de placa trebuie sa folosesti o crema protectoare (cauti in magazin) si mai mult, nu trebuie abuzat de intinsul parului ca placa. Tunde-ti varfurile pentru inceput si baga-ti un tratament in par. (fie naturale cu ulei de ricin si galbenus de ou, sau iti cumperi o masca de par din magazin- si balsam).
Eu folosesc de mult timp gama Elseve- si sampon si balsam si masca. Si mai au o gramada de produse.

6 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Nu pot sa spun ca raspunsul meu este cel mai bun, trebuie sa tii cont si de faptul ca fiecare persoana e diferita, asta se aplica si in cazul texturii parului.Eu ti-as recomanda gama Pantene (indiferent daca folosesti doar unul din produse: sampon, balsam, fixativ) pentru par drept ( asta in cazul in care vrei sa-l ai si drept). Mie mi-l lasa de fiecare data lucios, nici nu se observa ca ar fi spicuit. Si in plus, rezista chiar si dupa ce folosesc placa de vreo cateva ori. Bine, eu nu o folosesc prea des! Si asta ar trebui sa incerci si tu sa faci! Si eu aveam o perioada in care abuzam de placa si parul devenise tern, fara niciun pic de stralucire naturala, dar usor-usor am renuntat la ea si am cautat alte alternative, mai sanatoase (de ex, inainte de baie ma dadeam cu o masca din ulei de masline care se gaseste in orice farmacie, lasam cca 10-15 min, apoi spalam parul si astfel si-a revenit de la sine).
Mult succes!
P. S.: Parul frumos este parul natural! pupici

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Eu iti recoamand de la Schwarzkopf gama Gliss (sampon+balsam+masca protectoare). Sunt foarte folositoare! Eu una asta folosesc si chiar da rezultate!

| T30D0RA a răspuns:

De la Wella, dar nu e sampon. Protejeaza parul impotriva caldurii.

| ♥кŧà ŧέ łüьέšŧέ♥ a răspuns:

Elseve Total Repair 5 (sampon si masca).

| Deby' a răspuns:

Well... sunt foarte multe. Eu de ex folosesc unul de la sebamed, e o firma straina, dar poti intreba la farmaciewinking. Ia`ta si alte sfaturi simplebig grin:

Poti incerca la farmacie o masca cu placenta sau keratina sau argila. Eu le-am incercat pe toate si au rezultate excelente. Poti incerca niste masti: Eu am una de la Metropolitan (Prestige se numeste, poti sa cauti pe net) cu cocos, Sau sa-ti prepari o masca din galbenusuri de ou si ulei de masline. Pentru varfuri tocite am citit intr-o revista si am incercat si eu : sa te dai in fiecare zi cu apa minerala pe varfuri. Si cu placa. Ia`o mai incetbig grin.

Succes:*

| Deby' a răspuns:

Saw poti incera Sampoanele d la Avon! Au o gama larga de produse pentru. ingrijirea parului si sunt si de calitate si nu au preturi foarte mariwinking