| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cand iti pierzi parintii si nu mai ai alti membri de familie care sa te ia in casa? Ajungi boschetar?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, de aia trebuie un servici si o casa sa fie ca e mica sau mare dao in masa, proprietate fara chirie neaparat. Chiar daca e nevoie sa lucreze printre straini o vreme sa si-o cumpere cu banii jos.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu poti plati facturile pentru ce-ti ramane de la parinti, prin mostenire, da.

| aditimus a răspuns:

Daca ai un loc unde sa stai esti deja mostenitor trebuie doar sa ai un venit sa iti platesti cheltuielile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îți piezi părinții, nu pierzi și averea lor. Cineva o moștenește, inclusiv tu. Rudele sau statul vor constitui o tutelă iar cei ce vor avea în grijă averea ta, vor avea grijă și de tine. Dacă nu, asistența socială te repartizează la o casă a ccopilului.

| FreddieM a răspuns:

Dacă ești mare, cauți de lucru. Dacă ești mic, ceri ajutor la stat. (primărie). Nu te lasă, ai încredere, exista asistența sociala care se ocupa cu astfel de cazuri.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai devii mai matur și te angajezi fast, nu ai încotro.
Se întâmplă rar, dar se întâmplă și acest fapt din păcate. Da, dacă nu ai pe nimeni, și nu te descurci ajungi un homeless.