| NR4JMONN a întrebat:

Ce se întâmplă când te îndrăgostești la 12 ani?

4 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Parerea mea este ca iubirea exista de cand te nasti. Este instinctul iubirii atunci cand esti mic, pentru ca nu prea ai ratiunea dezvoltata, dar esti pur la suflet si stai cu cine te simti bine in preajma. Eu nu incadrez iubirea in atractia aceea de a fi cu cineva ca iti incita simturile, sau iubirea orgolioasa sau ce iubire s-a mai inventat pe pamantul asta big grin. Eu vad iubirea pentru omul matur..ca fiind acel sentiment de bine, de a fi tu, precum sufletul unui copil in preajma celuilalt, numa ca ai ratiunea intelegerii pentru traiul in cuplu. Deci iubirea este sadita in inima noastre de mici, dar ratiunea si informatiile care ni se ofera in ziua de azi...denatureaza iubirea interioara si iubirea ia forma unor orgolii, simtiri hormonale care intuneca mintea si pentru ele esti dispus sa faci mai orice, si de la simtamintele astea fara ratiune se ajunge la divorturi, batai, gelozii..etc.

| Violleta2022 a răspuns:

La 12 anisori nu este dragoste si nici indragosteala, este doar SIMPATIE pentru o fetita sau baitel, fiind un lucru normal si dragut, la anisorii astia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te indragostesti la 12 ani, doar ai impresia ca o faci.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, iubirea la 12 ani nu exista, ci atracția.
Ai impresia ca iubești tocmai pentru ca te intelegi bine cu o persoana de sex opus și atunci este logic sa confunzi sentimentele de prietenie cu ceva mai mult de atât.
Nu neg, exista relații la vârste de genul, dar ele nu rezista în timp( sau cazuri foarte rare, imposibile).