| mihaicelsfant a întrebat:

Ce faci când te îndrăgostesti de cine nu vrei?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi inainte sau dai inapoi

| SilentRain a răspuns:

Plangi si cauti pe altcineva

| OldSoul a răspuns:

In general suferi pana-ti trece dragostea, sau pana te indragostesti de o alta persoana si o iei de la capat.

| Hammurabi a răspuns:

Nu mi s-a întâmplat și nu cred că mi se va întâmpla vreodată.
Știu că-mi vor sări mulți în cap, dar eu nu cred că "îndrăgosteala" e ceva incontrolabil.

| Drimmero a răspuns (pentru Hammurabi):

E incontrolabila de cele mai multe ori, eu unul n-am fost indragostit de vreuna de care mi-am propus,, acum depinde cum au altii trairile.

| Hammurabi a răspuns (pentru Drimmero):

Poate e doar confundată cu dorința.
Știi, vezi o tipă mișto și bineînțeles că o dorești. Că dorința chiar e generată de instinct. Nu poate fi controlată.
Dar ca să te îndrăgostești, probabil mai trebuie să o și cunoști.
Dacă are un caracter infect?
O iubești oricum doar pentru cum arată?

| EcceHomo a răspuns (pentru Hammurabi):

Caracter infect? thinking

| Hammurabi a răspuns (pentru EcceHomo):

Da.
Dacă îți bea berea din frigider fără să-ți pună alta în loc? laughing))

| Drimmero a răspuns (pentru Hammurabi):

Clasific dragostea in 2 : aia la prima vedere si cea cumulativa,, stii ca nu mereu te indragostesti de cine vrei si de persoana potrivita.

Eu vorbeam strict de dragoste, nu de atractie sexuala care e cu totul altceva. Poate m-as indragosti doar de fizic, dar prefer sa ma indragostesc de alte aspecte, iar fizicul sa fie doar un bonus/

| Hammurabi a răspuns (pentru Drimmero):

Am înțeles ce spui.
Dar nu poți să te îndrăgostești doar din vedere fără să o cunoști. Aia nu e dragoste, e doar dorință.
Iar dacă apuci să o cunoști, dacă stai și 10 min. de vorbă cu ea, nu mai e nimic incontrolabil și fără voia ta.
De ce?
Pentru că există și varianta în care stai 10 min. de vorbă cu ea și descoperi că e bâlbâită și mai e și proastă ca noaptea.
Iar atunci îți fuge dragostea de n-o mai prinzi din urmă. laughing))
Deci totul e sub controlul tău.

| PersonajFictiv a răspuns:

Daca ma indragostesc de ea o vreau, daca as spune ca nu o vreau in timp ce sunt indragostit de ea ar fi o minciuna sau eu nu as fi indragostit.
Sa fii indragostit presupune si sa o vrei, asta include "indragosteala" asta.
O vrei, dar ce faci tu cu asta tine de o decizie.
Poate gresesc dar...nu prea cred thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te resemnezi si crezi cã nu meriti niciodatã dragostea altcuiva

| EcceHomo a răspuns:

Nu-ți place când te surprinde cu un Cheval Blanc din '47?laughing

| Balanica12 a răspuns:

Nu ai ce să faci, mai ales că nu vrei?, acționează, ce mai aștepți?