| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu desenele din ziua de azi?
Acum cativa ani cand dadeai pe Fox kids gaseai tot felul de desne cum ar fi Viata cu Louie, Lumea lui Boby, copii de la 402, mai erau si Povestirile din cripta si ceva mai nou Familia Tofu si Andy dar inca bune.
Parca mai erau niste desne cu o chinezoaica care facea vraji si la sfarsit o femeie venea si ne arata trucurile sau Printesa Sisi...

Acum daca dai pe Dizni chanel vezi doar hana montana, vrajitori si niste gemeni tembeli.
Nu stiu, dar daca as mai putea avea canalul fox kids as fi foarte bucuroasa, dar eu inca ma mai uit la varsta mea la >ele:"...pe you tube.happy

Care erau desenele voastre preferate de pe atunci? >8-
Si voi, va mai uitati la ele pe you tube?batting eyelashes

15 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pai da.Pe vremea noastra nu era hannah montana si gemenii tembeli.
Ca si batrane am fiihappy
Mie-mi placeau alea cu Viata cu Louie, mai era ceva cu un detectiv cu G, unele cu un motan portocaliu, unele cu un caine alb cu pete care toata ziua umbla cu un baietel, si era o familie mai tacanita.
Nu ma mai uit pe youtube.

| pwp a răspuns:

Eu am apucat fox kids!
au fost desenele care m-au marcat love struck
pacat ca nu mai e acest program.as fi vrut ca si nepotii si copii mei sa se uite crying(

| anDa a răspuns:

Cele mai bune desene erau cele de atunci... Cele de acum sunt cam teribiliste si (doamne chiar trebuie sa vedem o zi din viata hannei montana? ). Desenele mele preferate erau "Viata cu Louie" si "Super Robot Mokey Teens " dar ma uitam si la toate celelalte. As vrea totusi sa se faca un post separat si sa revina Fox Kids'ul macar pentru placerea celor ca noi care am copilarit in acele desene... Sarbatori fericite!

| doroteea a răspuns:

Si eu inca ma mai uit la desene vechi, cum ar fi Viata cu louie, dar imi plac cat de cat si desenele acestea mai noi cu demi lovato, h2o, ultima barfa...
Eu le urmaresc pe http://desene-animate.rascuplans.ro/, sunt foarte multe desene vechi si le urmaresc seara, inainte de culcare.

Sarbatori fericite!

| Crisu a răspuns:

Povestiri din cripta era pe Minimax, care si ala a luat-o razna.
Da ma uit la ele pe youtube, sau pe diferite site-uri cu desene in romana.Erau foarte frumoase si sincer, imi e dor de ele pentru ca eu cu ele am copilarit.Cand eram mica pe la 5-6 ani, nu aveam net, si ma uitam mereu la tv, si era frumoase.Nu am nimic impotriva cu cele de acum, si astea sunt frumoase, dar erau mai frumoase celelalte.Plus de asta, e facut foarte aiurea dublajul, adica nu stiu cum pot sa se uite copii mici, fara sa realizeze ca aia nu vorbesc in romana. laughing

| OMarmotaO a răspuns:

Mda adoram desenele de atunci si de pe fox kids si jetix si cartoon network (cel vechi). acum s-a prostit lumea, pe toate programele vezi desene cu oameni (aloo se cheama desene ce naiba). pacat ca nu o sa mai vedem la Tv desenele din trecut. si sa iti rapsund la o intrebare desenele mele preferate erau:spioanele, viata cu louie, x-men evolution, fetitele powerpuff, curaj caine las si multe altele(nu mi-le amintesc)

| NoName0011 a răspuns:

Da ai dreptate...si mie imi este dor de desenele de altadata (imi amintesc ca mai erau cele cu curage(cainele ala roz), aladin, pantera roz, mai era unu cu strumfi, si multe altele, care acum nu mai sunt) In prezent aceste desene sunt bazate mai mult pe violenta, vezi numa batai monstri cum ii omoara si multe altele, mai nou apare si hannah montata si restul...

NE ESTE DOR DE DESENELE DE ALTADATA!

| FaraNumeNuoah a răspuns:

Da, stiu.
Mi'e dor!crying
ce naiba acum is selena glezna
steluta aia lu soni
gemenii tembelo
si hanna munte aia

| Trinitas a răspuns:

Eu am apucat Fox Kids relativ putin, pe cand aveam vreo 5-6 ani a inceput Jetix si s-a facut praf tot.
Ma uitam la Viata cu Louie, Powerpuff Girls, Cow and Chicken, Tales from the cript si Courage de nu ma mai saturam, zici ca erau droguri.winking
Acum posturile de desene animate sunt varza.
La Disney nici nu se mai dau desene any more, ci seriale.
La Cartoon Network daca te uiti, ca adult (meh, am 12 ani) te apuca toti dracii, ma intreb ce simt si inteleg copiii cand se uita la asa ceva.
Doar la Minimax sa zicem ca mai sunt desene cat de cat ok pentru copii mici, dar parca sunt toate trase la indigo, aceleasi povesti, alte personaje.
Apropos, pe Cartoon Network se mai da Cow and Chicken? Parca are alt farmec privit la televizor decat pe net.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Da intr-adevar si mie mi`e dor de desenele alea dar acum cred ca au vrut sa evolueze chiar daca din partea mea au evoluat prost laughing...sincera sa fiu m`am saturat de hannah tocanahee hee si toti care st acum. pSSSS da si eu ma mai uit la ei cateodata pe youtubebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa...si uitati ce am gasiiiiiiit:x:

http://www.youtube.com/watch?v=5i0mIKa4Mlk

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie dor de desene vechi dupa aplus gen slayers, trigun, si alte desene erau frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| Carmen100 a răspuns:

Wow...Si eu imi amintesc ca ma uitam ca o nebuna la ce'i cu Andy si la copii de la 402, la familia tofu. Erau niste desene adevarate, care sa-ti placa si sa te si invete ceva. Acum ma uit la toate "desenele" astea si aud numai "ce naiba", vad batai cu monstrii si chiar ma enerveaza! Ce'or mai invata copii astia acum? Chiar mi'e dor de astea...eu nu prea am prins FoxKids, dar ma uitam pe Jetix. Voi va'ti uitat la cartoon network de curand? Da numai Bakugan sau cum s'o scrie si chestii d'astea total tampite. Pe youtube nu ma uit ca nu gasesc in romana.

| ToxiC_7533 a răspuns:

Dah jtyu e kear f najpa ca nu le mai regizeaza sad pe at desenu` mew favorit era naruto love struck si mai imi placeau si spioanele, viata cu louie, sonicx erau multe care nu mi le mai amintesc... acum nu mai vezi desene numa " filme " ca sa zic asa... ma rog sad