| ManailaAndrei10 a întrebat:

Ce se întâmpla daca ies afara din curte fara voia părinților?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca vei fii pedepsit.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ami are importanta odata ce suntem deja 95% vaccinati. Restrictiile s-au ridicat si suntem liberi sa facem ce dorim, fiindca noua varianta de covid, nu ne mai omoara. Deja pare ca a devenit endemica, adica ca o gripa obisnuita, fiindca nu s emai ajunge in stare grava in spital si nu se mai moare. Putinele cazuri care mor 10-12 pe zi, sunt cei cu comorbiditati.
Din pacate, cei ca tine nu inteleg nimic si evident nu au habar ce spun.
Fa-ti vaccinul si respecta regulile de izolare, ca sa fii sanatos si sa nu-t omori familia, mai ales daca ai batrani vulnerabili in casa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil nimic. Daca nu te lasa, posibil sa te certe.

| Wr3nch a răspuns:

Te pedepsesc de nu te vezi cand te intorci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vârstă ai și cât de duri și aspri cu pedepsele sunt părinții tăi.