| AnonimMM678 a întrebat:

Ce se intampla daca ma lasa corigenta la o materie pe semestrul asta, de cand a inceput anul scolar am fost 1 singura data la Educatie fizica, sunt clasa a 11a si am facut o singura data, de fost am mai fost prezenta dar am stat le banca..mai sunt 3 saptamani de scoala pana se termina semestru ce sa fac ca sa nu ma lase...

2 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Daca colegii tai au note puse din burta lui, nu vorbesti. Daca au dat niste probe pentru note, vorbesti cu el si il rogi sa te lase sa dai probele ca ai avut o problema cu piciorul. Daca il stii ca e mai intepat te duci inainte sa vorbesti cu el la medicul de familie si ii ceri o scutire pentru ora de sport din vara pana in ianuarie ca astfel sa fii scutita de sport. De scutirea aia faci rost cu o cutie de bomboane si o cafea. Adica 15 lei. Mai mult nu ai ce face.

| anonimus777 a răspuns:

Vb cu profu spune-i ca Îți pare rău că nu ai fost și ca pe semestru următor nu vei mai lipsi imploral și ar trebui sa te treacă fi prezenta la orele lui și dați silința în astea 3 săptămâni și o sa vezi ca te va trece