| Mona678 a întrebat:

Hei TPU, ce sa fac, azi nu am putut sa merg la scoala si am avut chimie si biologie si trebuia sa prezentam niste portofolii ca alfel ne lasa corigenti, si eu nu am putut sa merg la scoala si o zis ca ma lasa corigenta si la biologie si la chimie, dar la chimie am un 5 si la biologie un 7, profa o zis ca nu ne mai acepta portofoliile,ce sa fac sau ce sa zic ca sa imi ia portofoliile saptamana viitoare, portofoliile le-am facut de vreo 2 saptamani, ce se intampla daca ma lasa corigenta la 2 materii pe semestrul 1, ce sa fac ca sa nu ma lase daca vineri(azi)nu am putut sa merg la scoala va rog spunetimi ca ma omoara ai mei daca ma lasa corigenta profa sad

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Corigenţele de pe semestrul 1 NU au nici o relevanţă!
Poţi "scoate" media în semestrul 2 happy

Dacă media ANUALĂ la o materie este sub 5, atunci eşti corigent/ă pe vară sad

În altă ordine de idei, la ora de săptămâna viitoare te duci la profesoare cu Motivarea ( Adeverinţa medicală primită pentru ziua de azi ) + Portofoliul respectiv şi le ROGI frumos să-ţi primească acel portofoliu!

Toate cele bune!