| LUXOR1 a întrebat:

Ce se intampla daca te machiezi de mic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat si cu ce.
De ex. daca te dai cu un ruj dimineata si la pranz il stergi si te dai cu balsam de buze nu e nimic.Sau daca iti dai putin umbre sub ochi si apoi te stergi seara.
Dar daca te dai cu fond de ten, blush etc. normal ca si se strica fata.

12 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Depinde cat de mic(a) esti. Pe la 18 ani ar fi in regula dar in ziua de azi vezi pustioaice de varste tot mai mici parca date cu glet laughing, aratand in mintea lor pentru podium dar de fapt ca si cum a vomitat un curcubeu pe fata lor straight face. Nu e nevoie de machiaj pentru frumusete, eu il consider arma celor care nu au incredere in ei insisi.

Folosit prea devreme si des, provoaca iritatii la cei sensibili, sau chiar alergii, unele favorizeaza aparitia cosurilor, inrosirea pielii sau chiar imbatranirea prematura a acesteia. Imagineazati ce oribil ar fi sa ajungi sa ai riduri la 18 ani asa mai evidente - groaznic dupa parerea mea.

Sper ca am ajutat.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Iti imbatranesti fata.

| AtateaConditii a răspuns:

Riduri, dar daca te demachezi in fiecare seara probabil ca nu.

| Felys a răspuns:

Faci riduri repede

| AngelHugz a răspuns:

Faci riduri si iti srici tenul

| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Pai te poti farda odata asa in gluma, dar daca te fardezi regular poti sa faci iritatii sau chiar si riduri.

| anutatuca a răspuns:

Iti imbatraneste pielea si o sa ai fata foarte naspa iti sugerez sa nu te machiezi ca o sa regreti foarte mult Lasa ca te place lumea si asa mai bine te machiezi mai incolo decat acum mai incolo o sa ai mai mare succes la baieti iti garantez nu merita sa-ti strici tenul de pe acum

| Cybertron99 a răspuns:

Riduri...

| DODO2111111 a răspuns:

Iti strici tenul si incep cosuriile, riduriile crapaturi. puncte negre

| LUXOR1 explică:

De la ce varsta ar putea fi"INDICAT"?

| eleelena2300 a răspuns:

Se spune ca pielea imbatraneste si machiajul iti provoaca cearcane

| ŠťЯύΜƒƒ a răspuns:

Iti strici tenul >.