| justme2025 a întrebat:

Ce se intampla daca te uiti la ceas la ora de exemplu 19:19 sau 21:21? Si mai stiam ca daca te uiti la (de exemplu) 8:59 te place un baiat/fata bruneta si daca te uiti la (de exemplu) 9:01 un baiat/fata blonda. E adevarat?
Ca eu nu mai inteleg nimic. Stiam ca se pune doar daca te uiti la ora fixa. Imi explicati si mie cum stau astea? Funda + vot!

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Eu nu cred ca se intampla nimic pentru ca m-am uitat si eu de multe ori la ore din astea, 17:17, 22:22, 14:14 cateodata si de doua ori pe zi, dar nu am patit nimic.

| Dollicious a răspuns:

Eu stiam altfel
daca e 8:59 se gandeste pers iubita la tine
daca e 9:00 te iubeste un baiat/fata
daca e 9:01te adora
daca e 9:02 pers iubita de inseala
daca e 19:19 sau 20:20 vei avea noroc

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Astea sunt doar niste superstitii nimic nu e adevarat big grin
pe unii ii face sa se simta mai bine aca cred in astea laughing
desi crede-ma nu au pic de adevar in ele

| daniella9805 a răspuns:

0.eu stiu ca atunci cand te uiti la 19:19 20:20, etc se gandeste "cineva" la tine... daca te uiti la fara un minut te.a iubit, daca te uiti la fix te iubeste si daca te uiti la si un minut de inseala...asa am auzit eulove struck
sper ca te.am ajutat:*
te pup ceaolove struck