| alexutza_3319 a întrebat:

Ce se mananca dimineata?

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Recomandabil e sa fie o mancare usoara si nu neaparat mult oricum mancatul de dimineata te pastreaza fresh pana in amiaza dupa care mai trebuie.O cana de lapte(daca pui si cacao e si mai bine nu stiu cu ce te ajuta dar face mult bine in lapte) daca nu esti fan al mancatului de dimineata,dar poti manca ceva branza cu masline,niste oua fierte sunt mai bune dimineata decat niste oua prajite, sau iti poti face un sandwich poate doua e mai bine asa. Legumele sunt si ele bine venite, salata verde e de sezon si ajuta foarte mult la mentinerea in forma si ajuta la slabire daca tii cura.Salut

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti pui in farfurie niste branza, cascaval, parizer sau salam cu castravete, rosie si/sau slanina apoi mai adaugi gem cu paine si o cana de cacao.

| Dumnezău a răspuns:

Delicioasele cereale Chocapic rolling on the floor rolling on the floor

Acum serios, ceva care sa-ti porneasca bine ziua si sa iti si ajunga pana la pranz.Adica trebuie sa fie ceva cu destule calorii,nici prea multe,nici prea putin,de exemplu doua oua fierte,sau unul/doua sandwich-uri, dar parca tot mai bune sunt cerealele, oricare ar fi ele big grin

| cosmin21 a răspuns:

Carbohidrati si fibre, adica cereale cu lapte.

| Dakota a răspuns:

Lapte cu cereale sau simplu. 2 oua ochi ori un iaurt ori paine cu dulceata, branza, muschi, depinde ce se gaseste.

| Catalin_3561 a răspuns:

Mancare din cate imi amintesc eu laughingglm laughing te uiti si tu prin frigider si bagi la "ghiozdan" tot ce gasestilaughing)