| anonim_4396 a întrebat:

Ce se presupune ca trebuie facut atunci cand simtiti ca nimic nu mai are rost. nu vorbesc despre vreo poveste de iubire sau ceva de genul.credeti ca se poate si mai rau? ca toate au o rezolvare? ca roata se intoarce. vreau solutii, ceva sa-mi dea de gandit si speranta. poate e cam siropos sau SF ce scriu eu aici. daca vreti sa radeti duceti-va in alta parte cautati bancuri pe google sau orice altceva.

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Trebuie sa-ti ocupi timpul cu lucrurile care-ti plac si te ajuta intr-un mod sau altul. Trebuie sa-ti umpli viata cu clipe de bucurie si sa ramai cu fruntea sus dupa o cazatura. Tu singura trebuie sa-ti rezolvi problemele, sa le cauti solutii. Gandeste-te bine si vei vedea cate lucruri ai de facut! Propune-ti ceva si munceste ca sa vezi lucrul implinit.
Daca roata se intoarce. hm, are nevoie si de bataile vantului.
Speranta? Sa ti-o redea cineva? Uita-te mai bine, cred ca e in jurul tau.
"Undeva spre limita disperarii, eu am gasit totdeauna speranta."

Singurul raspuns bun la intrebarea ta se afla la tine!

5 răspunsuri:
| LoL a răspuns:

Si eu cateodata simt ca nu prea mai amc e face in viata asta...dar dupa aia imi aduc aminte ca totusi am un viitor inainte, ca aceasta sansa e odata in vitza, ca trebuie sa traiesc la maxim fiecare moment al vietii cu sau fara cei dragi(dar mai bine cu) deci gandeste te si u ai un viitor in fata nu l irosi din cauza unei prostioarebig grin traieste fiecare moment la maxim

| geo691 a răspuns:

Asta cu roata se intoarce nu stiu daca merge de fiecare data dar trebuie sa nu mai bagi in seama toate gainariile spuse de anumiti perfecti, inteligenti sau ce se mai cred ei. Ori te confrunti cu ei dar fara a te duce in penibil. Fi pozitiva si o sa fie bine. Solutia esti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intotdeauna se poate mai rau.Cand simti ca nimic nu are rost si ca totul se prabuseste trebuie sa fii puternic. Si sa te gandesti ca Dumnezeu nu-ti da mai mult decat poti duce. Totul are un rost, tu ai un rost pentru ca existi. Trebuie sa ai incredere si sa te gandesti ca tu esti stalpul pe care te sprijini.Sa gandesti pozitiv si sa nu te pierzi in trecut, regrete si intrebari care nu-si au raspunsul.Doar traieste,fa ce iti place,canta,danseaza, inconjoara-te de persoanele pe care le iubesti si cu care te simti bine. Tine minte, pentru a vedea curcubeul trebuie sa suporti ploaia.Fii increzatoare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de acord cu voi.dar cum sa conving o persoana sa fie de acord cu asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@DragalasaThaVreaUnPrietenAdevarat
nu e chiar o "prostioara".e ceva serios