| anonim_4396 a întrebat:

Ce sfaturi imi dati pentru a nu mai baga in seama criticile rele? Cand cineva ma critica ma simt foarte jalnic. Vreau sa nu-mi mai pese crying help. Funda

Răspuns Câştigător
| BenDrowned a răspuns:

La această întrebare e posibil sa nu ai multe soluții de rezolvare.Totul ține de tine, daca vrei sa nu.ți pese doar ignoră persoanele care te jignesc...In mod normal ele fac asta pentru a te face sa te simți prost, dar din moment ce tu nu le vei mai da ascultare vorbelor, vor termina. Si mie mi se spune foarte des că sunt sadică, satanistă, proastă, ciudată, iar eu de fiecare dată am multumit acelor persoane si mi.am afișat zambetul meu tampit pe fața, si m.au lasat in pace văzând ca nu mă afectează cu nimic...

Sper ca te.am ajutat cu ceva si daca nu, sper că vei trece peste toate astea...Succes!

4 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Vezi ca pe TPU sunt multi d-astia, inclusiv eu.
De ce sa nu am dreptul la critica atunci cand cunosc?
Eu am dreptul sa te iau la **** si tu ai dreptul sa nu-ti pese.

Invata sa nu-ti pese, numai tu poti face asta, in caz ca acesti critici nu au dreptate.
In caz ca au dreptate si stii asta, asta e partea a 2-a.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Daca te critica inseamna ca esti vinovat si te simti cu musca pe caciula, Atata timp cat esti nevinovat ar trebui sa te doara-n cot.
Iar cand te critica pe bune invata din greseli si nu mai gandi la modul ca esti jalnic. Te resemnezi nu-i mai dai ocazia sa te critice si mai mult vorbind sau sa te contrazici. Esti doar orgolios de asta te simti jalnic dar si orgoliul trebuie lasat la o parte cand stii ca ai gresit si te vei obisnui

| SueZz a răspuns:

Salut,

Daca diferite persoane te critica aiurea, si cred ca diferiti copii, nu cred ca aveai probleme de genul daca erai matur, iti recomand sa nu ii bagi in seama sau sa te muti de la respectiva scoala/clasa. Succes.

| YoaSmile a răspuns:

Oamenii critică mereu. Nu băga în seamă decât criticile constructive. Nu pleca urechile la restul. Fii tu însuți. Atât.