| OvisOvidiu a întrebat:

vreau sa stiu daca... am o stare ciudata de 5 luni de zile. ce inseamna? adica nu stiu cum sa zic ma simt trist tot timpul
Starea asta m-a facut sa nu-mi mai pese de nimic sa nu mai am chef de nimic mi-au disparut emotiile sentimentele starea mea buna de spirit ( IMAGINATIA) straight face si mai ales cuvintele. aveam un vocabular dezvoltat dar de cand a inceput starea asta nu imi mai pasa nici daca cade o masina peste mine simt o indiferenta enorma fata de viata
O fii oare depresie sau altceva? Dati-mi niste sfaturi cum sa ies din starea asta care ma macina
Tin sa mentionez ca ies si cu prietenii ma distrez starea trece pentru un anumit timp 1 zii maxim dar dupa aia iar revine. si asa ma confrunt cu ea timp de 5 luni de zile si imi este teama pentru ca am citit undeva ca starile astea ciudate iti pot afecta anumite organe
pls help

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Poate fi o stare asemenea unei astenii. Cu totii mai patim. Poate fi o depresie. Trebuie sa tratezi serios problema. In primul rand pentru ca risti sa pierzi contactul cu realitatea si apoi pentru ca ai marele pericul de a te ingrasa. Cauta-ti un hobby nou, e important sa te ti ocupat, stabileste-ti un program cat mai complex si nu te mai neglija. Jogging-ul il recomand dar cel mai important e sa sa iti gasesti un hobby si sa te tii de el. Si incearca sa petreci cat mai putin timp in casa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai du-te si la biserica