| iryna_4737 a întrebat:

Ce sfaturi imi puteti da, pentru a avea mai multa incredere in mine? mersi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga mea happy

Nuvreau sa te plictisesc cu discursuri psihologice, as putea spune doar de ce ai nevoie sa ai incredere in tine si cum.happy
In primul rand gandeste--te ca in ziua de azi nu mai pai avea incredere in nimeni decat in propria persoana... si sigua pe ce faci, si nu lasa pe nimeni sa te influenteza.
Gandeste te ca poate unii incearca doar sa te demoralizeze asa ca nu te lasa usor si fii puternica. Esti o fata frumoasa si buna si meriti ncredere de la propria persoana pentru ca daca tu nu ai incredere in tine, atunci cine?
Atunci cand esti sigura pe tine, tranzmiti si altora aceasta senazatie si vei fi mereu fresh happy
Ai ncredere in tine, numai ca nu sti sigur si ai un anumit complex happy incearca sa il rezolvi, incearca sa citesti "alchimia sau cautarea perfectiunii de Omraam Mikhael Aivanhov " nu moa- venit sa cred cata dreptate are.
Hai sa incepem asa, eu am incredere in tine, e randul tau kiss

Mult succes happy

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai incearca mereu sa fi optimista, gandeste pozitiv, capata mai multa incredere in tine, ai incredere in tot ceeea ce vrei sa realizezi si in fortele tale proprii...comunica cat mai mult, fa ceea ce simti si ceea ce iti place, fa-ti cat mai multi prieteni, fi sociabila, comunicativa, nu te indoi de tine, lupta pentru ceea ce iti doresti si nu uita ca speranta moare ultima...

| deejayra a răspuns:

Gandeste pozitiv, respecta-te pe tine insuti, iar atunci cand faci ceva incearca sa nu te mai gandesti la lucrurile rautacioase pe care le-ar putea spune altii despre tine

| StaRmAgiC a răspuns:

-Incearca sa fii mai optimista
-Mai increzatoare in tine
-Atunci cand ai ceva de zis...spune...chiar daca e gresit...cu totzii invatam din greselii...
-Iesi mai mult prin lume.incearca sa cunostii diferite persoane(excludem persoanele care au in viata caii gresite)...
-In tot ceea ce faci.considera-te buna...desteapta...si frumoasakiss

te pupkiss

| putzulica a răspuns:

Pai nustuthinking fa ceva care sti bine sa faci... mereulove struck si o sa iti dea incredere.thinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Fa o lista cu toate talentele pe care le ai, toate lucrurile la care stii ca esti bun/a sau cu lucrurile pe care le faci bine. Daca iti indrepti atentia spre atributiile tale, te va ajuta sa-ti distragi atentia de la partile tale la care crezi ca nu esti bun/a. Nu trebuie neaparat sa fie un talent care se observa din prima. De exemplu… Esti calm/a intotdeauna, esti aproape de prietenii tai, esti rabdator/rabdatoare, etc….
2 Gaseste-ti pasiunea. Fie ca e dansul, masinile, muzica, basketul, pictura, fotografia, timbrele, te vei simti increzator/increzatoare atunci cand vei face ce iti place si vei observa un progres.
3.Gaseste-ti un model in viata. Fie ca e cineva din familie sau un star, gandeste-te la partile voastre comune si incearca sa ajungi sa fii ca modelul tau.
4. Nu te gandi la tine prea mult. Incearca sa nu fii atent/a la cum te porti sau cum te percep altii. In schimb, indreapta-ti atentia in a-i face pe altii ferictiti si asta ii va face sa le placa sa stea in compania ta si in acelasi timp, vai avea mai multa incredere in tine.
5. Accepta complimentele si raspunde frumos. Nu da ochii peste cap in timp ce zici,, Da, bineee" sau nu fa prostia sa zici ca nu e asa cum zic ei (sibnu cumva sa spui ceva rau de tine ca altii sa iti spuna ca nu e asa doar ca sa auzi un compliment- this sucks). Raspunde pozitiv, zambeste si spune,, multumesc".
6. Fii tu insuti/insati si sa fii constient/a ca intotdeauna vei avea lucruri importante de spus si ca ideea ta conteaza! Atunci cand simti ceva sau ai o idee, nu te abtine! Spune-o tare si clar si incearca sa faci contact vizual cu oamenii din jur.
7.Ai grija de tine.Mancanca o dieta sanatoasa, nu-ti bate joc de corpul tau si aranjeaza-te! In acelasi timp, incearca sa nu devii obsedat/a de cum arati pentru ca cine te merita, te accepta asa cum esti
8.Atunci cand cineva te deranjeaza sau se ia de tine, spune-le ce crezi si asigura-i ca tu ai incredere in tine si ca parerea lor nu iti va strica parerea despre tine.
9.Fii mandru/a de faptul ca ai ceva diferit! Poate ca iti doresti sa fi fost mai inalt/a, mai scund/a, mai slab/a, mai puternic/a, sa nu fi avut pistrui etc. Nu trebuie sa ascunzi ce ai pentru ca asta t face special/a! Trebuie sa-ti dai seama ca, in cazul in care nu aveai acel,, ceva", atunci nu ai fi fost cine esti. Esti unic/a!
10.Participa la cat mai multe activitati, implica-te atunci cand ti se pare ca tu ai putea face ceva sau pur si simplu cand iti place ceva si fii mandru/mandra atunci cand o faci!
11.Fii atent/a la pozitia ta. Daca stai cocosat/a si cu ochii in pamant, ceilalti vor vedea asta, iar acest lucru se simte si tu n-o sa ai niciodata incredere in tine. Tine spatele drept, umerii si barbia sus si pieptul inainte (ai grija sa nu exagerezi pentru ca vei arata ca un ingamfat/o ingamfata).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?