| AlexandruMihai97 a întrebat:

Salut nu am incredere in mine cu fetele....consider ca toate ma vor respinge, ce sfaturi imi puteti da? Am varsta de 19 ani.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ai incercat, macar, sa inviti vreo fata in oras? Dupa ce ai avut cel putin 20 de astfel de tentative si toate s-au izbit de un refuz radical, de abia atunci poti afirma ca esti respins de fete si ar trebui, in acest caz, sa identifici cauza. Pana atunci, nu-ti mai cauta tu cusururi si incearca. Daca nu le intrebi, cam greu sa o faca ele.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca pornesti de la premiza asta atat de negativista, atunci chiar nu vei avea niciodata succes la fete!
Cand te vei satura sa fii singur si iti vei schimba atitudinea, devenind optimist, abia atunci vei avea o sansa la fete.
Totul se vede pe chipul si atitudinea ta.
O atitudine negativista, respinde din prima!
O atitudine pozitiva, a unui baiat care te saluat si-ti zambest, este una incurajatoare, unde fata nu se teme sa-ti zambeasca inapoi.
Totul este controlat de tine!
Ai grija ce oferii lumii, ca asta primesti inapoi.

| SG1995 a răspuns:

Mergi la cwrve.

| Plato a răspuns:

Sa nu mai consideri.
Toti suntem oameni, cred ca nu te-ai îndrăgostit de Venus, nu?
In orice caz, ar trebui sa lasi "fetele" (desi nu te-ai apucat), si sa te concentrezi in a-ti gasi sufletul pereche, cea care ti-a fost predestinata.