| милaя a întrebat:

Ce sfaturi puteti da pentru slabire rapida...am 65 de kg si vreau sa ajung la 55... ce nu ar trebui sa consum ce exercitii sa fac pentru a ma ajuta?

4 răspunsuri:
| SirGeo a răspuns:

Nu manca mancare care are multe calori mai bine mananci un mar sau alte fructe si sa faci exerciti 30 de min pe zi macar si slabesti imediat.

| Melymonade a răspuns:

Nu mânca tot ce este gras : cartofi prăjiți, chipsuri, prăjituri,.
Si cel mai important este să nu mănânci seara. Pentru exerciții, vezi pe YouTube. Sunt multe videoclipuri de 30min care te ajută să arzi grăsimile. Sper că te-am ajutat, succes. happy

| Numele342315432 a răspuns:

Ar trebui ca in fiecare zi dimineata ora 9-10 sa iesi afara imbracata in sport, si sa faci niste alergari usoare, timp de 30-45. Daca poti, ai timp si seara pe la 6-7 bineinteles, dupa ce mananci poti iesi si sa faci din nou niste alergari. Daca nu poti asa, mai sunt multe cai:dimineata ar trebui sa te obisnuiesti sa faci gimnastica (cam cate 5-6 exercitii pentru. fiecare parte a corpului(la fel si seara).Pt. a slabi ai putea sa cauti un club sportiv,la care sa practici un sport:fotbal,baschet,tenis,handbal,gimnastica etc.
Despre nutritie e esential sa renunti la bauturile carbogazoase,snack-suri,ciocolata, biscuiti, vanilie etc.
Sa mananci in FIECARE ZI! cate un fruct sau o leguma(macar una!)Sa renunti la carnea de porc, vita, si sa consumi numai carne de pui in cantitati mici.Nu ai voie sa adaugi in mancaruri sau sa mananci sarat. Desigur un lucru estential este sa mananci multe salate de fructe sau legume si sa renunti la paine.(poti manca paine dar neagra) Daca vei face asta in 1-2 saptamani vei slabi 2-4 kg. Intr-o luna, doua,. doua-jumate ve slabi cu siguranta 9-10 kg!
BAFTA SI MULT SUCCES LA SLABIT!

| VisanVis a răspuns:

Daca tu chiar iti doresti sa slabesti cautape net INSANITY( are un calendar in care scrie ce ai de facut in fiecare zi programul dureaza 2 luni si il poti face acasa ) E un fel de fitnes dus la extrem dar cu rezultate bune intereseaza-te pe net. Si cu mancarea la fel depinde de vointa pe care o ai sunt niste reguli generale cum ar fi acelea pe care le-au scris ceilalti mai sus.Cauta alimente care ajuta la slabit, o sa gasesti mai mult verzituri dar iarasi daca vrei cu adevarat sa slabesti iti selectezi alimentele care iti plac si te ajuta sa slabesti.