| Alëxa_9778 a întrebat:

Ce studii ar trebui se urmezi ca sa devii avocat? Orice detalui in legatura cu aceasta meserie este bun. Merci :*

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Liceutonguerofil Filologie/Stiinte sociale, Facultatebig grinrept. Fundita?

3 răspunsuri:
| Anelisse a răspuns:

Dreptul.tha!

| SunnyMidnight a răspuns:

Liceul nu mai conteaza atata poti termina un liceu cu profil tehnic si poti da la Drept doar ca o sa fie unpik mai greu la inceput... dar daca vrei sa iti usurezi munca atunci studiaza in paralel si materiile care se invata la profilul de filologie...
.

| SweetCherry a răspuns:

La liceu trebuie sa faci profil filologie si facultatea de drept parca.nu stiu sigur dar parca asa era.Si eu vreua sa fiu avocat laughing.