| Robert5678 a întrebat:

Ce sunt tampoanele ob si la ce se folosesc? Si cum se folosesc?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite Robert, cateva informatii:
http://www.tampoane-ob.ro/la-intrebari/tampoane

15 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Draga Robert happy, OB-urile sunt niste tampoane cum ai spus si tu dar utilizarea lor trebuie sa o stie doar o fata.

| Elena1234456 a răspuns:

In legatura cu raspunsul meu de mai sus: nu vreau sa par snoaba, dar consider ca utilizarea tampoanelor tine doar de fata respectiva, ce marca prefera si asa mai departe. Daca vrei avea o prietena (sau ai) nu cred ca te priveste pe tine ce tampoane poarta ea.

| Ana a răspuns:

Dc? vrei sa folosesti u? tampoanele ob sunt folosite doar de fete, la menstruatie.

| Alex_7297 a răspuns:

Robert, stai calm, n-o să ai nevoie niciodată de ele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite pe site'ul lor http://www.tampoane-ob.ro/la-intrebari/tampoane.
Sunt ca si absorbantele si le folosesc fetele pe timpul menstruatiei, sunt interne [ se introduc in vagin ].

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sunt alea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robert scuze dar asta trebuie sa o stie doar o fata si nu un baiat e ceva intim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt dispozitive informatice, pentru calculator folosite pentru aplicatiile 3d filme sau jocuri. Acestea se monteaza pe placa de baza a calculatorului in pachet vei avea si chitul de instalare, precum si un manual de instructiuni de folosire.Pachetul sepoate cumpara din magazinele de specialitate. succes specialist it

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga robert tampoanele se folosesc astfel: se indeparteaza labiile si apoi se introduce in vagin. daca ai o prietena poti s-o intrebi pe ea. sunt sigura ca i-a vanit menstruatia

| AndreeaIonela29 a răspuns:

Robert, tampoanele OB se introduc ăn vaginul unei femei, nu cred că acest subiect te privește pe tine. Poate ai vreo soră întreab-o pe ea. Despre detalile care le dorești. orice fată are menstruție și pe timpul ei nu poate sta să se păteze deci folosește ceva pentru protecție.Nu este chestie de băieți.te rog nu mai pune astfel de întrebări. Probabil ești un copil și voiai să ști uite că ai un răspuns foarte eficient.Acum o zi bună! Good bye.Și să nu mai faci să-i spui lu mami.Pwp!

| AnaTurcu12 a răspuns:

Tampoanele of of voi băieți ce ușoară e viață pentru voi nu ciclu nu sarcina nu suferi așa mă rog. Tampoanele se baga in vagin atunci când unei fete îi vine ciclu acela absoarbe sângele că absorbantele.

| AnaTurcu12 a răspuns:

Of of voi băieți ce ușoară e viață pentru voi nu ciclu nu sarcina nu nimic așa mă rog. Tampoanle se baga in vaginul fetei/femei care absoarbe sângele.La fete de la 11 ani la 14 trebuie sa le vina ce va adică ciclul dar în fine cred că nu ai înțeles nimic.

| lala_1115 a răspuns:

Robi alea se baga in pasarica

| lala_1115 a răspuns:

Alea se baga in pasarica