| ღViS3CoLoRaT3ღ a întrebat:

Ce tari ati vizitat? cum a fost acolo? ce va placut cel mai mult? funda si votbig grin

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Grecia si Turcia, vreau sa zic ca au cele mai frumoase plaje din cate am vazut in Europa. Israel, la Ierusalim. Rusia,in Moscova, am fost iarna si e super. Si mai sunt dar nu mai imprasti pe aici atatea ca sa nu creada lumea ca ma laud.

4 răspunsuri:
| AndrikNebunik a răspuns:

Buna!

Eu sha fiu sincera am fost doar in 2 tari:

Bulgaria ( nisipurile de aur) unde mi s-a parut dragut, relaxant si cu oameni de trebuie. big grin...

-Turcia ( kusadasi) unde a fost superb! Peisajele mirifice, oamenii absolut super de trebuie si ospitaliery, iar obiecativele turistice recomandate de gid absolut extraordinare!winking

Uh pe unde ai fost? As vrea sha aud hy peripetiile tale!winking
:*:*:*

| saku970 a răspuns:

Buna!
Eu am fost decat in Romania!
As vrea sa merg in alta tara dar acum este problema financiara, dar daca reusesc sa strang bani o sa merg in Germania cu clubul meu de karate happy sper sa strang dar e cam scump crying

| alejinxique a răspuns:

Eu am fost in Ungaria (Debrecen, Budapesta)-merita sa vedeti gradina zoologica unde au chiar si girafe. am mai fost in Italia in Ostuni, Veletri si Roma- merita vazut Vaticanul, Capela Sixtina, Coloana lui Traian, Coloseum, Fontana di Trevi, catedralele, etc. Am mai fost in Turcia in Antalya si in Istanbul. Antalya are plaja foarte frumoasa. La noi in tara turismul este f slab din pacate. In strainatate orice piatra amarata este monument si atrage turisti. La noi Pelesul era sa fie demolat de Ceausescu, acum cativa ani doreau sa distruga Babele si Sfinxul ca sa faca hotel, etc. Si caii salbatici din Delta care sunt UNICI in Europa in tara noastra sunt ucisi. Romania are aur mai mult decat suficient cat sa iesim din criza si din datorii (exemplu Rosia Montana, coroana reginei Marii Britanii e din aur romanesc. ea a vrut special pentru ca este pur.ca sa nu mai zic de petrolul din platforma continentala a Marii Negre- nici nu ar mai trebui sa depindem de rusi. Pe turnul Eiffel scrie made in Resita pe piese. De pe Internet si de la scoala stiu aceste lucruri. Dar asta e. Avem o tara superba dar exploatata de altii.

| Yamasha_6905 a răspuns:

IN Tnurcia e super tare... poti sa mergi la mare prin august ...am fost si eu si e superb :X:X