| Anonima568 a întrebat:

Ce te intreaba preotu cand te duci la spovedanie? Trebuie sa ii raspund cu DA sau NU? sorry categoria da n-am stiut unde sa o pun thinking

7 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Nu cred ca te intreba nimic. Adica tu trebuie sa iti marturisesti pacatele, si apoi te pune sa spui o rugaciune.
Bafta!

| Elenna219 a răspuns:

Te intreaba daca ai mintit, injurat,... chestii de astea si da raspunzi cu da sau nu dar vezi sa fii sincera si iti va ierta pacatele tongue

| yasemin a răspuns:

Iti spune sa destainui toate pacatele care te apasa pe tine, iar daca nu stii ce sa spui te intreaba el si in acest caz raspunzi prin da/nu

| Marcela a răspuns:

Pei.eu m-am spovedit doar o data si asta a fost la scoala a adus o profesoara preotu! happy
si...ne pune cu capu sub haina aia a lui thinking nu stiu se numeste...si te pune sa ii zici ce rau ai facut, tu poti sa zici ca ''am mintit, am fmat, am injurat'' etc in fine ce rau crezi tu ca ai facut.
iar apoi zice bine iti face o cruce peste cap. apoi te pune sa te ridic, iar iti face o cruce si gata poti pleca. big grin cel putin asa a fost la noi :d

| pitcrv a răspuns:

Acum depinde si de preot
da in regula protu pune intrebarile iar u trebuie sa raspunzi foarte sincera cu da sau nu

| Schnitzel a răspuns:

E bine sa iti faci o listuta cu pacatele tale si sa nu ascunzi niciunul![e extrem de important sa nu ascunzi nimic] Unii preoti intreaba, dar si ei sunt tot oameni deci e posibil sa uite sa te intrebe unele lucruri. De exemplu am intalnit preoti care intreaba si tu raspunzi cu cateva cuvinte, sau preoti[ca si duhovnicul meu] carora le spune lumea ce are pe suflet. Cel mai sigur e sa ii spui tu ce pacate ai ca sa nu se omita niciunul. Si sa nu ascunzi nimic:*

| MikyAndreea a răspuns:

Cand te duci la spovedanie preotu te intreaba daca ai injurat sau ai dracuit, ai mintit, ai furat, iti asculti parintii, ai chinuit animale, te-ai uitat la filme porno, esti certat cu cineva, ai mers la biserica in fiecare duminica si in fiecare sarbatoare, tii post, cand te-ai spovedit ultima oara, promiti sa vii de acum in colo la fiecare slujba? Si cam atat stiu si eu din cat m-am spovedit.
Sper ca te-am ajutat.
FUNDA te rooooooooog!