| Xenow a întrebat:

Salut TUP de luni am inceput sa tin post deci in care zile Ale saptamini trebuie sa te duci la spovedanie

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

In orice zi e disponibil preotul. De obicei se spovedeste dimineata, inainte de liturghie, si seara, dupa pavecernie.
Du-te la preot si spune-i ca vrei sa te spovedesti si o sa-ti spuna el cand sa te duci. Spovedania nu e ca impartasania. Te poti spovedi oricand, chiar si fara sa tii post. De impartasit insa te poti impartasi numai in timpul Sf. Liturghii.

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Postul a inceput pe 19. Te-ai trezit dupa o saptamana sa tii si tu?

| Xenow explică (pentru xerxes1):

Eu ma refeream in ce zile Ale saptamani trebuie sa mergi la spovedanie nu ca de luni am inceput sa tin post

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

In nici una daca ai citit biblia

| Golyat18 a răspuns:

Pai intai inveti si apoi pui in practica.
Daca nu o sa aflii aceasta informatie ce vei face?
Vei tine post cativa ani pana se gaseste unul sa-ti raspunda?