| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ce temperatura trebuie sa fie in incaperea in care esti ca sa iti scada imunitatea? Temperaturile de 22-24 de grade pot sa scada imunitatea sau sunt ok aceste temperaturi? Ca si eu la munca numai la temperaturile astea stau ca au zis colegii ca nu e bine la 19 grade ca e frig... Ce ar trebui sa fac atunci, sa imi dau demisia sau sa stau la temperaturile astea daca totusi le suport ca nu scad imunitatea temperaturile astea si ar trebui sa imi dau demisia doar daca chiar nu suport temperaturi de 22-24 de grade? Sau si cand nu suport aceste temperaturi mai sunt solutii si nu trebuie demisie?

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pui niste intrebari de parca te-ai nascut ieri. Unde muncesti?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Deci toata ziua cu fundul pe scaun. Faci ceva miscare? Măcar un mers pe jos de 10-20 minute zilnic?

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Temperatura, mai ales aia constanta nu scade imunitatea. de unde le tot scoti?

| StoicAnalysis a răspuns:

Imunitatea scade doar daca ai cancer, SIDA, diabet, hepatita, alimentatie saraca in nutrienti si stres. Nu are treaba temperatura cu imunitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Doar daca aerul e uscat.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Te cojesti si nu mai clipesti.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ti se usuca ochii

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

De la 13-14 asa

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

E ok

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Da-ti demisia.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La munca castiga cand sunt mai multi daca mai era unu ca tine care ii placea la 15 grade mai ziceam dar daca esti ssingurul da-ti demisia.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu e asa mult 20 de grade dar intr-adevar trebuie sa iti iei un tricou, nu sta cu geaca.

| LisaJulie a răspuns:

18 grade

| ClaRa91 a răspuns:

Te poti dezbraca. Ramai in chiloti daca raiii aia pun 23 de grade.

Răspuns utilizator avertizat