| Remus12341 a întrebat:

Ce țigări recomandati de începător? Adică as dori puțin mentolat și puțin tare

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici una!

| sierra1 a răspuns:

Cred că astea ți s-ar potrivi

https://www.depozitcc.ro/......25347.html

| Fatamuntilor a răspuns:

Cati anisori ai? 14?
pe vremea mea existau tigari de guma de mestecat! asta recomand
Cat depre tigari adevarate, toate sunt la fel.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pentru incepator nu recomand tigarile in general. Dar daca chiar vrei sa incepi drumul asta, baga 3 tigari una dupa alta plus 3-4 doze de bere neagra.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Glumeam! Nu fa asta. Si nici nu fuma. Nu merita si nu te ajuta cu nimic.

| Anonimul151 a răspuns:

Dacă dorești să ai probleme de sănătate, care nu sunt tocmai atât de "ușoare", ci se pot transforma în probleme grave, apucă-te, nu îți zice nimeni. Dar, cu ce te ajută fumatul? Că vei fi ca cei din jur? În cazul în care ești elev, te avantajează că vei ieși, ca vei fuma împreună cu colegii tai? Că te "atrag" ei in acest viciu? Nu te ajută cu absolut nimic. Din contra, ti am spus, vei avea probleme de sanatate, si nu cred că iti doresti asta.

Nu te lua după nimeni care fumează, pentru ca oamenii care te atrag în acest viciu și în altele, fac asta doar pentru a încerca dacă ești o persoană "slabă", și aici ma refer ca încearcă sa vadă cât de repede reușesc ei sa te facă sa fumezi de ex.

Toată lumea trece prin astfel de lucruri, întâlnesc astfel de persoane.

Dacă ești minor nu este prea ok, a fost vorba că fumatul la minori se va interzice dar nu știu dacă s-a și adoptat această lege. Dar, ar fi foarte bine. Pentru că tinerii, inclusiv minorii din păcate fumează. Ceea ce nu este deloc ok...

Nu recomand, și nu încurajez fumatul. Dar, fiecare face ce dorește cu viața lui.