| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de relatie intre oameni ar fi cea mai importanta si de ce

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Prietenia.Stiu ca nu mai exista prietenii de lunga durata, ca toate lucrurile au un anumit termen de valabilitate, dar sunt anumite prietenii, anumiti oameni care iti schimba perspectiva asupra vietii.Nu e nimic mai minunat decat gandul ca daca formezi un numar la 3 noaptea gasesti un somnoros care e dispus sa te asculte desi probabil maine se trezeste devremeday dreaming
Prietenia e minunatahee hee

| valy a răspuns:

Relatia in care exista respect si demnitate. e cea mai bunawinking

| gigiro a răspuns:

Intre oameni pot exista diferite relatii:de prietenie, de serviciu, de colegialitate, de rudenie, sef-subaltern, etc.Aceste relatii, dupa parerea mea trebuie sa se bazeze pe respect.Acesta sta la baza oricarei relatii, idiferent de tipul ei.

| madalina2727 a răspuns:

Cred ca cea mai importanta relatie pentru fiecare om e aceea de rudenie.Prietenii vin, raman, pleaca, dar parintii si bunicii intotdeuna vor ramane ai tai.

| yumeee a răspuns:

Bineînţeles că prietenia.
Nu poate fi rudenia, cum a specificat alinutza, pentru că nu toate familiile sunt perfecte, cu relaţii şi comportamente normale. Iar dacă tu şi mama ta, de ex, vă înţelegeţi, între voi există o relaţie de prietenie, nu de rudenie.
Prietenia este superioara treaptă a oricărei relaţii între oameni, pentru că, atunci când ai atins această treaptă, ai atins practic un apogeu.

| retouchan a răspuns:

Prietenia. happy

De ce?

Fara prietenie nu exista nimic. Fara prietenie lumea asta nu ar mai avea rost.Ai fi singur.Nu ai avea pe cineva ca sa te ajute.cu care sa te intelegi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare ca prietenia si respectul e la baza tuturor relatiilor. Ma enerveza unii baieti, fete care daca si-au gasit"jumatatea" sau doar simpatizeaza pe cineva uita ca mai exista altii in jur. Pur si simplu nu mai au nici un respect pentru altii. Trebuie sa relationeze cu oamenii din jur, daca nu-ti place ca iubit/iubita de ce sa arunci cu cuvinte urate si sa nu te intereseze altii din jurul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricare ar fi relatia, aceasta trebuie sa fie bazata pe incredere. In caz contrar, mai devreme sau mai tarziu se va destrama.