| Andreii45 a întrebat:

Ce trebuie de facut atunci cind ramai blocat intr-o incapere si nu ai cheie

5 răspunsuri:
| georgeta27 a răspuns:

Strigi dupa ajutor

Răspuns utilizator avertizat
| negat1ve a răspuns:

Primul lucru e sa nu te panichezi, mai apoi sa analizezi situatia din toate punctele de vedere, astfel incat sa ajungi la cea mai buna solutie de a iesi de acolo. Daca ai telefon, bingo, esti salvat! Daca nu, strigi de la geam, sau incerci sa atragi atentia cuiva aruncand ceva de la geam ( depinde de locatia incaperii sau de etajul acesteia ), mai poti astepta pana cand auzi tu vreun zgomot, dupa care incepi sa faci si tu un zgomot ca sa fi descoperit. Astfel nu iti consumi energia din-ainte si nici aerul.

| Dwarfie a răspuns:

laughing) sari geamul

| D3n156 a răspuns:

Daca ai telefonul cu tine, suni pe cineva, daca nu il ai tipa dit toate puterile si buseste tare in usa sau in pereti pana cand te aude cineva. In cel mai rau caz, te arunci pe geam.
D3n156