| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie de facut ca sa ai o voce groasa si agresiva?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, la voce nu poti umbla.
Vocea noastra este unica, iar la baieti se schimba cand intra la pubertate.
Unii avand o voce mai groasa, altii mai subtire, chiar pitigaiata, alti melodioasa.
Vocea agresiva apare doar la oamenii agresivi, care ridica vocea fara sa judece si urla necotrolabil.

| Mosotti a răspuns:

Nu ai nimic de facut, stai asa cu vocea pe care o ai, asta e. Dar ce ai cu vocea de vrei sa o faci groasa si agresiva? Nu poti sa o faci mai groasa.
Tu crezi ca te plac fetele asa? O sa te vada ca un neatractiv cu voce groasa.
E adevarat ca vocea groasa e semn de masculinitate, cumva ai gandit-o bine tu, dar nu ajunge, figura emite cel mai puternic trasaturile masculine.

Daca nu ai figura atractiva poti sa faci tu vocea si colorata, ca e tot una.
Consideram ca esti sociabil si ai comportament cat de cat, ca daca nu, e si asta o problema, dar sa zicem ca nu este si asta.

| Brizbriz a răspuns:

Nu stiu... eu pot vorbi pe 3 voci: normala, subtire si groasa
chestie nativa, nu am incercat DELOC sa antrenez nici una dintre astea
si chiar pot sa scot un ras sadic, cu voce foarte groasa, dar... nu prea multe HAHAHA-uri (chestie de capacitatea plamanilor)

| ionur a răspuns:

Dacă nici propria voce nu vrei sa ți-o auzi pai vocea altuia cum poți s-o asculți?

| anonim_4396 explică (pentru ionur):

Am o voce frumoasa dar vreau sa o fac și mai groasă

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai o voce frumoasa, stai asa, cu aia o sa ramai. Si daca nu te plac fetele, no problemo, viata e frumoasa si fara, sunt atatea chestii placute de facut, sanatos sa fi si bani sa ai.

| Maryolp2004 a răspuns:

In primul trebuie sa mai dai pe la scoala.
In al doilea rand daca nici vocea ta proprie si personala nu ti place, atunci fa un bine omenirii si culca-te.