| PinkY a întrebat:

Ce trebuie sa fac, ca atunci cand dau click pe un status din lista de messenger, sa mi se deschida pagina respectiva in Mozilla Firefox si nu in Internet Explorer?

Răspuns Câştigător
| cathalin a răspuns:

Trebuie setat Firefox ca browser web principal. Asta se poate realiza mergand in meniul Tools > Options - tab-ul Advanced si acolo gasesti optiunea System check unde apesi butonul Check Now. Il apesi si apoi iti apare un dialog unde iti cere daca vrei ca Firefox sa fie browser-ul principal, la care raspunzi Yes.
Gata. Firefox e browser-ul implicit pentru deschiderea paginilor web.
Cand vei mai folosi alt browser care iti va cere sa-l setezi ca implicit, atunci sa alegi ca nu doresti sa fie ala implicit.
Succes!

2 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Trebuie sa iti setezi mozilla firefox ca browser web implicit.la un moment dat te intreaba cand intri in firefox vezi si tu...

| QuadruplePersonality a răspuns:

Pai tu vrei sa-ti apara in explorer?