| DivinityBoy a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa intru in Botosani la Liceul de arte "Stefan Luchian" la profil muzical, chitara? trebuie sa cant niste melodii sau ceva de genu`?

3 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

ITI zic eu ca asa ii. la tote liceele gen "arta " [ desen, muzicaa, dans etc] trebuie sa dai o proba reala inainte sa te incri acele probe se fac cu mai mult timp inainte dar oriq diriginta itit va explica. la sf de a 8 veti primi un ghid al elevului unde se va explica totul, dar raspunsul este : DA! trebuie sa dai proba :*

Bafta big grin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu-s tiu exact,dar am o colega care si ea vrea sa se duca la muzica.Din cate am inteles de la ea trebuie sa dai anumite probe la voce,chitara sau la ce vrei tu,pe langa asta trebuie sa ai si o medie destul de mare. Faza naspa la colega mea, cu toate ca este cunoscuta in perioada probelor, ea se duce la cerbthinking Deci, cu toate...sunt anumite probe, poate chiar diferite pentru toti.Trebuie sa scrie exact pe usa liceului sau undeva la liceu exact data si ora cand se dau probelehappySucces

| Danila_Valentina_2000 a răspuns:

Eu sunt la Liceul de Arta de 5 ani! Am facut 4 ani muzica si unul pictura! Da trebuie sa dai proba! Vei fi ascultat de mai multi profesori(oricum la chitara sunt mai putini). Dar de obicei ii accepta pe toti fiindca sunt putini elevi!