| Eliut a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru donarea unui organ?happy Fundita

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Sa primesti sau sa donezi tu?
Daca vrei sa primesti trebuie sa te inscrii pe o lista prin intermediul unui medic.
Daca vrei sa donezi ar trebui sa te gandesti bine inainte sa faci pasul asta(adica sa nu fie fita sau ca ai nevoie de bani pentru nu stiu ce masina, ci poate pentru ca vrei sa salvezi viata unei rude). Dupa ce te-ai hotarat BINE ceea ce vrei sa faci, te duci la un medic sa iti faca niste analize, dar sa ii spui si intentia ta de a dona.In cazul in care esti sanatos si te accepta iti va face programane probabil pentru o operatie.
Dupa va trebui sa tii regim si sa te hidratezi bine.

4 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. happy Te-ai gandit la sanatatea ta? Tu ai idee ce inseamna sa donezi un organ? Banii nu sunt asa importanti, iar sanatatea ta e pe locul intai.Gandeste-te bine ce faci si lasa ideea asta cu "donarea unui organ"!

| Meryem027 a răspuns:

Hmm, frumos din partea ta, daca e asa.happy Insa sa stii ca va trebui sa ai mai multa grija de tine, pentru ca o sa devii mai sensibila. Sper sa se faca bine prietena ta si sa fii bine si tu!:*

| Eliut explică:

E vorba de o prietena ff apropiata, nu am s. o las happy E vorba de un rinichi happy pot trai si fara unul, dar ea fara niciunul, nu poate. S. a nascut doar cu unul, si celalalt ii e foarte bolnav

| Eliut explică:

Si la urma urmei, nu imi trebuie bani, e vorba de a DONA nu de a VINDE happy