| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Donarea spermei e considerata un pacat?

14 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Sperma cui?

| milan9 a răspuns:

În final, manipularea materialului genetic şi distrugerea embrionilor suplimentari, da, reprezintă forme de abuz, păcat, atentat asupra vieţii umane...

| sublime89 a răspuns:

Lol, asta n-am mai auzit-o laughing

| Th3AbSinTh3 explică (pentru sublime89):

Pai cica sa nu ai copii din flori, dar daca iti donezi sperma normal ca vei avea multi astfel de copii laughing)

| sublime89 a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Pai da, dar nu-i faci tu direct printr-un act sexual laughing

| Maxim96 a răspuns:

Da,e pacat!
Copiii trebuie sa se nasca din femeie si barbat dupa ce s-a savarsit cununia!
O zi bunahappy

| ViorelTeVede a răspuns (pentru Maxim96):

Si daca Dumnezeu e impotriva inseminarii artificiale de ce mai da embrionului suflet? Chiar te rog sa-mi raspunzi la intrebare deoarece sunt al dracului de curios.

| Maxim96 a răspuns (pentru ViorelTeVede):

Scuze dar la asta nu pot sa-ti raspund.Nu stiu ce gandeste Dumnezeu si sa stiu de ce da sufletul.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru ViorelTeVede):

Dumnezeu e impotriva multor lucruri, insa nu face ceva pentru a le opri. sunt greselile noastre si ne lasa sa ne descurcam...

Răspuns utilizator avertizat
| Dumniezău a răspuns:

De unde naiba scoateti atatea prostii? Da ma e pacat. Daca o sa donezi sperma o sa ajungi in iad si o sa arzi pana la adanci batraneti. Sfarsit!

| S3D4n a răspuns:

Este un pacat pentru. ca este ca si cand te-ai culca cu altcineva, sau ADULTER!

| CapitanPufuletee a răspuns:

Asta e o intrebare grea pentru ca faci si un lucru bun..si un lucru rau in acelasi timp :-( imi pare rau :'(chiar nu stiu

| Strikey a răspuns:

E pacat fiindca comiti pacatul malahiei, pe scurt e desfranare.

E un pacat mai mare fiindca din scurgerea ta se va naste un copil si nu vei sti ca e al tau.