| AndreeaAndreea09 a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa ma fac placuta in societate? Sa ma placa lumea ca persoana, sa ii placa sa vorbeasca cu mine, sa ma integrez mai bine?

2 răspunsuri:
| MaeRii a răspuns:

Presupun ca comunicarea si zambitul.Adapteaza-te in functie de interlocutor, incearca sa intri in subiectele altora dandu-ti si tu cu parerea sau sa pui intrebari legate de acel subiect.Totul sta la baza cu comunicarea.Dar in ziua de azi e foarte greu sa te integrezi, deoarece esti judecat pentru orice si privit intr-un mod nu prea placut ce te face sa nu mai vrei sa te integrezi nicaieri laughing)Anyway, daca esti o fire sociabila de fel si zambesti tot timpu ai mai multe sanse de a te integrea intr-un grup chiar daca nu aveti hobby sau subeicte asemanatoare ce vrei sa le discuti.

| Arianaaaa000000000 a răspuns:

Crede-ma ca si eu am fost in locul tau. mi s-a intamplat la scoala. pur si simplu colegele mele stateau si povesteau iar eu ma bagam intre ele si pur si simplu nu spuneam nimic le ascultam povestile. asta s-a intamplat acum vreo 4-5 ani. ok, nu conteaza. Tot ce trebuie sa faci e sa iti spui liber punctul de vedere... sa nu te obreasca nimic. oamenilor nu le place sa vada pampalaie care spun si aproba ceea ce zic altele. poate ar trebui sa incerci sa faci ceva diferit de ceilalti. dar sa te reprezinte pe tine. incearca sa iti spui ideile in legatura cu un subiect. si niciodata sa nu te lasi calcata in picioaree. Mult Succes, sper ca am fost de folos!