| anonim_4396 a întrebat:

De ce trebuie sa imi placa asa mult o persoana care nu va fi niciodata cu mine?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,pentru ca asa a fost sa fie,asa a fost soarta,fiecare trece prin suferinta si dezamagiri, dar trebuie sa tii cpaul sus si sa mergi mai departe, sa ai vointa sa uiti si sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat.

| DeliaMarius a răspuns:

Dragostea nu tine cont de varsta sau alte piedici, sa spun asa. Si de ce crezi ca nu va fi niciodata cu tine? Care e acea piedica?

| dana85 a răspuns:

Exista legaturi si afinitati dincolo de varsta, clasa sociala, studii, religie. Sunt energii care se atrag, este o chimie a structurii noastre ce nu o putem explica doar intui. Poate ai patit sa intalnesti persoane, fara sa ai contact direct cu ele, doar sa vorbesti si, sa ti se para, ca le cunosti de-o viata. La fel cum fara explicatie este sa poti atat de usor comunica cu unele persoane care nu sunt nici macar de varsta apropiata tie si, prin puterea gandului si al sentimentelor, sa poti sa te intelegi, uneori chiar si la distante mari.

| Doηηa a răspuns:

Aşa se intâmplă uneori.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varsta,etnie,distanta si faptul ca parinti nu ar accepta asa ceva