| Linda009 a întrebat:

Ce trebuie sa faci pentru a te transforma dintr-o persoana timida si ignorata, intr-o persoana de gasca si care le inchide gura la altii?(ma refer la vestimentatie, comportament, limbaj si poate ati putea sa-mi dati si cateva replici, de ex. daca cineva iti spune ca esti prea grasa sau prea slaba sau proasta si chestii de astea)... dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Annutzyk a răspuns:

Pai, sfatul meu ar fi ca. pentru. a te transforma intr-o persoana de gashca. sa incerci sa comunici mai mult cu ceilalti. vestimentatie. nu prea stiu ce sa iti zic. iar cateva replici.[ iti zic din propria experienta: eram in magazin, iar unul face de mine k "uite, asta are 3 metri"(pentru ca eu sunt cam inalta) dar eu sa-i inkid gura i-am sp. " mai bine de 3 metri, decat ca tine de un metru si`o radiera"laughing)) (si i-am inchis`o)]. sau daca se leaga de faptul ca esti putin mai slaba. sau mai plinuta. si acestia te insulta spune`le k. " bine ca esti tu mai frumos/frumoasa". iar daca iti sp. ca ai fi proasta spune`le asa " seaman cu acela care ma lauda/care imi zice" laughing eu am cam aceleasi probleme, le spun asa, si, tac. Mai mult de atat. nu prea stiu ce sa iti mai spun.:* [sper sa te ajute:d]

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la vestimentatie cat mai strengaresc...blugii pusi intr-un mod neglijat, bluzele la fel. happy
Pai cateva replici...cand te jigneste cineva:
-Aaa! e cam veche asta,e deja expirata, altceva mai nou? Ce zici?
-Da? Mai vrei ceva?
Eu de multe ori cand ma enerveaza cineva fac asa din maini chatterbox.(cu alte cuvinte daca mai macane mult la mine? laughing)
La comportament, replicile de mai sus sigur te vor face sa ai un altfel de comportament...