| FunKyPunKyGirl a întrebat:

Ce va place asa de mult la anime? nu inteleg ce e asa de frumos.va rog sa nu ma insultati cei are va uitati la anime dar vreau sa stiu ce va place la ele poate o sa ma uit si eu. dar nu prea inteleg ce e asa de fascinant.va rog spuneti-mi

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Eu unul o sa-ti zic parerea mea. Sunt un maaare fan al animelor, si nu ma uit la orice fel de anime.
Pt mine, personajele din anime-uri exista cat timp ma uit la anime-ul respectiv. Ascult foarte multe melodii din anime-uri.
Este o lume in care totul este posibil, rau, bine, toate astea sunt facute intr-un mod tragic, frumos, amuzant, poate chiar si erotic, dar te face sa te simti bine cand vezi ca acele personaje se distreaza, te intristezi cand vezi ca personajele sufera, si stai incordat cand personajele trec prin faze grele.
Anime-urile cu care trebuie sa incepi tu, sunt unele foarte bune, astfel incat sa vezi ce e "acea lumea" a anime-urilorwinking
Uite, eu iti recomand 2 anime-uri foarte bune care le-am fvazut eu.
Death Note- Un anime in care sunt foarte multe secvente care te tin in suspans, personajele gandesc repede, si pratic te lasa cu gura cascatawinking
Fairy Tail-Anime amuzant, din care poti invata ce este adevarata prietenie, etc, razi foarte mult, si sunt genul de personaje care se prostesc mereu, si prin asta "cuceresc" inima celor care urmaresc anime-urile respectivewinking
Eu iti recomand sa te uiti la aceste anime-uri pe "pe teava.ro", eu acolo lea-m vazut in Romana, si vezi ca in Fairy Tail sunt putin episoade cam 90 si ceva, sau poate 100, inca nu s-au tradus toatewinking

4 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

The fight between good and evil, love stories, the super powered fighting scenes (dbz, bleach, naturo), more, and the most important thing - the feeling of beeing a kid even when you are like 20-30 years old.

| SMA a răspuns:

Buna AnOnIm! Stii copii mici cat de fascinati sunt cand se uita la TV la desene animate? Asa suntem si noi. Dar Anime, este un titlu cu mai multe genuri si categorii de varsta. Aici poti alege ce gen vrei sau la ce nivel il vrei. Faza e ca poti sa vezi si alte vieti sa observi si alte lucruri si mai ales sa inveti si sa iti traiesti si sa iti hranesti visurile si imaginatia prin asta. Eu asta consider cand ma uit la un anime. Imi place senzatia aia fascinanta ca un copil mic da la un nivel mai avansat. Mult noroc!

| treideca44 a răspuns:

Eu ma uit la anime ca la niste filme normale, mi-e indiferent.Sunt unele anime chiar mai inteligente decat unele filme normale. Oricum, mie imi plac si animele si filmele...nu fac diferenta.

| BloodyAlice a răspuns:

Mie imi plac anime-urile. M-am uitat cam la 70 si ceva de anime-uri si vreau sa-ti spun ca unele nu sunt prea grozave... Imi plac pentru ca e o evadare din lumea normala, pentru ca au povesti care in realitate sunt greu de intalnit(ex: brothers conflict) si pentru ca iti ocupa foarte bine timpul. Este relaxant sa te uiti la anime si este amuzanta sa te imaginezi ca unul dintre personaje facand parte dintr-o anumita scena care iti place. Plus ca este si usor sa desenezi anime, iar daca esti un fan al desenului/picturii te va ajuta la tehnica(portrete, corpuri...)