| maddy13maddw a întrebat:

Cea mai buan prietena a surorii mele este cu un an mai mare decat mine si cu unu mai mica decat soramea. Eu si sora mea suntem in aceiasi scoala, cat si ea. E unul din dusmanii mei... eu nu i-am facut nimic si totusi ma uraste. De aceea incearca sa intoarca pe toata lumea impotriva mea! Am nevoie de un sfat... am si id-ul ei si numarul de telefon! NU STIU CE SA MAI FAC! Va rog ajutati-ma cu un sfat! FUNDA :*

3 răspunsuri:
| kidutzq a răspuns:

Pe parcursul vietii, incepi sa iti dai seama ca unii oameni pur si simplu te urasc, fara ca tu sa cunosti sau sa intelegi motivele lor. De regula, motivul este invidia ascunsa. Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa-i eviti pe oamenii astia intru-totul. confruntarile cu ei nu iti vor aduce nimic benefic, ba mai mult te vor obosi si stresa inutil. e strict problema ei ca te uraste. atata timp cat tu nu ii oferi atentie, acest lucru nu iti poate dauna in vreun fel.

| Skay a răspuns:

Certandu-te cu ea nu vei rezolva nimic. Noi nu putem cunoaste intreaga situatie deoarece trebuie sa stim si punctul el de vedere. Daca va diacuta un necunoscut cu ea nu va intelege. Vorbeste cu sora ta. Ea e singua care te poate ajuta. Noi nu prea putem face nimic cel mai bine incerci sa discuti cu ea, insa mai intai afla de la sora ta de ce prietena ei te oraste. Insa aceasta intrebare trebuie facuta intr-un mod subtil. Daca o veti face intr-un mod direct riscati sa agravati situatia. Succes!

| maddy13maddw explică (pentru Skay):

Stiu! Am incercat, dar spune ca e prietena ei, ea nu vrea sa i-o fur si ca nu e treaba mea ce crede prietena ei despre mine.