| anonim_4396 a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea este impreuna cu cel mai nebun baiat de la mine din clasa! Cand prietena mea era plecata, eu cu gagicasu si cu unu care ma place ne-am dus sa fumam (doar ei au fumat eu nu)! Pt ca st o prietena buna i-am zis ca gagicasu a fumat (ea nu prea il lasa), dar ea tot pe mine s-a suparat ca zicea ca dc i-am lasat!laughing
Gagicasu s-a suparat ca st o paracioasalaughing si eu nu am mai iesit afara ca m-am suparat pe ei! M-am certat cu prietena mea din cauza la aia sh etcc! Apoi m-am impacat cu ei si totul e bine si frumos! Stam noi afara...si gagicasu incepe sa isi bata joc de mine, la inceput l-am iertat, dar ma enerva din ce in ce mai tare! Pana cand m-am enervat rau (fiindca nu mai suportam sa isi bata joc de mine si prietena mea sa nu zica nimic)! Am plecat acasa si vreau sa nu mai ies niciodata cu ei afara! Am mintito pe prietena mea ca mama nu ma mai lasa cu ei afara ca m-a vazut plangand din cauza lor! [chiar am plans pentru ca tin mult la ei, dar nu m-a vazut mama]
Ce sa fac?
Sa ma mai duc afara cu ei si sa suport cand ala isi bate joc de mine?
Sa stau in casa, dar sa pastrez legatura cu prietena mea (ne cunoastem de mici si tin mult la ea)?
Sau sa nu mai ies niciodata afara cu ei si sa imi imaginez ca nu au existat vreodata?
Funda Normal!laughing

7 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Loooooooooooooooooooooooooooooooser

| CompleteAndUtter a răspuns:

Pai, daca zici ca ala isi batea joc de tine, iar ea tacea, inseamna ca nu e o prietena prea buna. Adica ar fi trebuit sa protesteze in vreun fel. Mai bine ati discuta serios si afli ce are de gand. Bafta!

| RoXxy a răspuns:

Poi nu ai dc sa stai in casa numai pentru ca ala are gura mare.Mergi pe afara si stai cu prietena ta si daca ala mai face figuri riposteaza! Spune-i sa isi tina gura pentru ca nu are de ce sa isi bata joc de tine caci nu ai facut nimic raw. Daca el e naspa si ascunde lucruri de iubita lui asta e problema lui, nu a ta.Si punct.Si spune-i la prietena ta ca nu are nici ea dc sa se supere pe tine ca l-ai lasat pe ala sa fumeze ca doar nu poti u sa ii iei tigara din guta ca nu e iubitul tau, e al ei.Deci,daca ea e o prietene adevarata te va intelegewinking

| star4all a răspuns:

Da nu inteleg, trebuie sa iesi neaparat si cu prietenii ei?

Cand iesi, mergi numai cu ea afara. Eu unu cand merg la intalnire nu-mi tarai toti prietenii dupa mine, ce dracu am si eu treaba cu fata big grin

Asa ca iesiti doar voi doua, cel mai normal. Asa ii dai peste nas si lui se va oftica ca va iesi cu tine si cu el nuwinking

| sunshine_4741 a răspuns:

Mai bine pune-l pe ala la punct si vorbeste cu prietena ta, spune-i ce te deranjeaza cu adevarat...nu poti sa nu mai iesi din casa doar din cauza unui fraier

| InnocentLoovee a răspuns:

Hei, saracuta de tine! stiu sentimentul, crede-ma. daca prietena ta ar tine la tine cum tii tu la ea, ar incerca macar sa-ti ia apararea, sa nu-l lase sa-si bata joc de tine. Asa face o prietena adevarata, iti ia apararea si nu te condamna, nu? eu zic sa vorbesti cu prietena ta si sa luati masuri. Multa bafta :* Funda?batting eyelashes

| Anda_7636 a răspuns:

Bună! Eu zic că ar trebuie să ţi legătura cu cea mai bună prietenă a ta si, dacă tot va inţelegeţi bine sa ieşiţi numai voi şi cu celălalte prietene ale vooastre! happy Fundă? big grin