| wolder a întrebat:

Cea mai frumoasa carte din lume - eric-emmanuel schmitt ONLINE SA O CITESC?
funda!

11 răspunsuri:
| pLeX a răspuns:

Http://bookspot.ro/......?/file.axd

pdf nu exista....insa e ieftina...sau inchiriaz-o de la biblioteca.

http://www.elefant.ro/......56630.html

| wolder explică (pentru pLeX):

Nu-mi place sa dau banii pe carti.
Imi place cititul, dar banii dati pe carti mi se par o mare mare risipa, nu-i destul ca avem minimul pe economie, trebuie sa manacam si sa ne imbracam mai cumparam si carti cand le gasesti de altfel pe net?
nu cred c-a aparut la bibloteca, dar voi incerca

aveam nevoie de ultima povestioara intitulata chiar numele cartii:
cea mai frumoasa carte din lume

| pLeX a răspuns (pentru wolder):

Inca nu e online...imprumut-o de la biblioteca din orasul tau...e GRATUIT!

| Popa_Adelina_1996 a răspuns (pentru wolder):

E o risipa sa dai banii pe carti?
Dar cel ce si-a risipit poate ani din viata sa scrie cartea aia? el nu are nevoie sa manance si sa se imbrace?

| wolder explică (pentru pLeX):

Buna idee. Multumesc

| wolder explică (pentru Popa_Adelina_1996):

Le gasesti oricum pe net, poti sa le imprumuti de la bibloteca. Cel ce si-a risipit ani din viata sa scrie acea carte daca vrea milioane inapoi de pe urma cartii inseamna ca a scris-o pentru bani deci nu conteaza ce a scris ca a facut- o gandindu-se la profit. Oricum cartile nu sunt cumparate cu gramada in societatea in care traim, nu se ingramadeste nimeni sa cumpere carti. Cel ce s-a chinuit sa scrie cartea poate sa mearga la munca daca vrea sa manance, exact cum mergem si noi sa muncim. Cand nu exista posibilitati sa cumperi carti si ai varianta internetului mi se pare mai simplu. Cand nu sunt bani, nu sunt si atat. Banii nu cad din cer

| pLeX a răspuns (pentru wolder):

Are dreptate Popa_Adelina_1996.

si parintii tai lucreaza pentru bani si asta nu inseamna nu conteaza ce fac ei.

meseria de scriitor e grea si fara mentalitati gresite, daca ar fi cum spui tu, nu ar mai scrie nimeni.

| wolder explică (pentru pLeX):

Orice ai zice adevarul este ca generatia tanara nu cumpara carti pentru ca le au oricum pe internet.

| pLeX a răspuns (pentru wolder):

Generatia tanara nu cumpara multe pentru ca le gaseste pe internet... insa dispare si respectul pentru acele lucruri.

insa ma bucur ca stiu multe eceptii de la generalizarea tawinking

si tu esti parte din generatia tanara. incepi tu o schimbare si poate ca ceea ce iti place va avea si un viitor.

| MariaSara a răspuns:

O gasesc pdf?
Nu am banuti sa o cumpar...

| wolder explică (pentru MariaSara):

Nu am gasit-o pdf mergi la bibloteca