| Maxim96 a întrebat:

Cel mai bun prieten al meu este foarte suparat pe mine din cauza ca la o cearta eu l-am jignit si s-a simtit foarte naspa...si nu vrea sa ma ierte.Mi-am cerut iertare de o gramada de ori, iar el este indiferent.Am fost prieteni foarte buni,si nu vreau sa-l pierd sad Ce pot sa fac ca sa ma ierte si sa restabilim prietenia care a fost altadata? Sunt foarte disperat acuma, tin foarte mult la el, imi este ca un frate.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Lasa-l sa se linisteasca, sa ii treaca supararea, lasa-l sa iti simta lipsa (asta desigur daca si el tine la tine), iar apoi incearca sa iti ceri din nou iertare. Daca nici de data asta nu accepta, inseamna ca nu mai doreste sa fiti prieteni, deci nu mai are rost sa incerci sa te impaci cu el.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce i-ai spus mai exact?

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai intervenit prea repede!
Lasa sa treaca cateva zile,poate o saptama.
E si el dezamagit, nu se astepta asa ceva de la tine, mai asles ca sunteti prieteni buni!
Apoi da-i un SMS si invita-l la pizza. Daca raspunde, e semn bun! Daca accepta invitatia ai castigat!
Iti ceri scuze din nou si promiti sa nu se mai repete!
Daca e prieten adevarat, va intelege.
Succes!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eu zic sa-l lasi putin ca e si el suparat si tu ai fi fost pe el daca situatia ar fi fost invers cu siguranta.
Lasa-l in pace o saptamana si cu timpul o sa te ierte fai si tu un cadou ceva ce ii place si faceti ce faceati de obicei mai glumeste cu el spune-i ca iti pare si ca nu o sa se mai repete si totul va fi ca inainte.Succes

| UnBroken2016 a răspuns:

Daca erati prieteni buni asa cum zici tu, nu il jigneai. Halal prieten mai esti

| Madesz a răspuns:

Posibil ca el să fi așteptat atata timp să va certați ca să nu mai aibe treabă cu tine. POSIBIL. Am mai pățit si eu exact la fel.