| me_3408 a întrebat:

Cele 2 prietene cele mai bune ale mele Ana si Eby ( stiu ca nu conteaza numele da sa fie ) ma intraba in continuu care e ceea mai buna dintre ele 2.Si daca ziC amandoaua nu e bine ca trebuie sa aleg numai una( asa zic ele)
Nu stiu ce sa fac...Ma enerveaza situatia

Răspuns Câştigător
| adryutzza13 a răspuns:

Spune-le ca nu poti alege intre ele pentru ca pe amandoua le consideri prietene bune si ca sunt la acelasi nivel(adica nu o placi p una mai mult decat pe cealalta!). Iar daca nu vor sa inteleaga spune-le ca tu nu vei alege pe nimeni si daca mai continua asa mai bine e sa nu mai vorbesti cu ele(si dupa ce spui asta pleci incet din acel loc suparata). Sigur te vor cauta sau vor veni dupa tine! La mine a mersbig grin! Sper ca ti-am fost de ajutor:*.

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Vorbeste cu amandoua odata si spune-le asa '' Voi ma intrebati mereu care e mai buna dinte voi doua.Si eu v-am mai sp de vreo 10 ori ca ambele sunti la fel de bune, insa voi nu intelegeti.Nu am cum sa aleg intr voilove struck Tin la fel de mult la amandoua happy ''
Si gatalove struckO sa inteleagawinking

daniela
| daniela a răspuns:

Evita raspunsul sau explica=le ca cel mai bine e un menaj in trei

| Lady.Love a răspuns:

Chestiile astea is copilarii... Raspunde-le ca niciuna si vezi atunci ce zic. big grin

| marcel_5462 a răspuns:

Dacate intalnesti cu Ana ii spui ca ea e mai buna, daca te intalnesti cu Eby ii spui ca ea e mai buna si ai rezolvat problema, dar nu stiu ce o sa faci daca sunteti toate trei si una dintre ele iti pune intrebarea asta.

| Daniutza a răspuns:

Intreab-o pe eby care e mai buna dintre tine si ana... apoi, intreab-o p ana cine e mia buna dintre tine si eby... o sa fie si ele in aceeasi situatziewinking
pup! SuCCes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in rolul lui Paris, cam naspa situatie. Eu as spune "nu pot gindi cu burta goala", ca sa ma duca la o pizza pe banii lor. Dupa pizza le spun "nu pot gindi cu burta plina" rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-le ca prietenii adevarati nu iti cer sa faci asta.big grin

| FashionTeacher a răspuns:

@Daniutza si daca Eby si Ana nu sunt prietene?happy