| NoLimits4Me a întrebat:

Hey,TPU! Am si eu o problema: la scoala trebuie sa facem niste proiecte de maxim 5 persoane. Cele mai bune prietene ale mele (sunt 5) vor sa faca proiectul, desi isi doresc sa particip si eu.Am propus sa le ajut, dar fara sa ii spunem profei si sa isi treaca doar ele numele pe proiect.Mai tarziu am realizat ca proiectul conteaza pentru CV chiar daca nu e obligatoriu.As vrea sa le ajut dar sa conteze si pentru mine in CV.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu ce proiect asa de important e ala de crezi tu ca va conta in CV. oricum daca stii despre ce e vorba in proiect poti oricand sa il treci in CV, nu o sa te verifice nimeni niciodata daca ai facut sau nu parte din echipa

| Mihaela1964 a răspuns:

Vezi-ti de proiectul tau; daca erai in grupul de celemaibuneprietene, ar fi trebuit sa faci ceva; dar cum nu esti, nu e necesar sa le ajuti. Ocupa-te cu seriozitate de tema data grupului tau, cauta sa conlucrezi bine cu fiecare, impartindu-va sarcinile si ajutandu-va prieteneste. Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| simomih a răspuns:

Pai este foarte simplu..in opinia mea.Este normal sa le ajuti pentru ca sunt prietenele tale, dar si tu esti prietena lor.In concluzie tu le ajuti pe ele si ele te ajuta pe tine...astfel luati note mari si colaborati.Succes la proiect!:*