| Ariia a întrebat:

Ceva carti interesante care sa NU faca parte din vreo serie [ca nu prea mai am chef sa incep una ] FUNDA la cele mai interesante. Da` va rog fara carti care fac parte din anumite serii.Ms

6 răspunsuri:
| 985436982 a răspuns:

Salut. Depinde de ce carti iti place sa citesti. Eu am citit cartea "Intuneric" de John Saul si pot sa spun ca e super tare. Poti sa te uiti peste cartile lui, nu sunt lungi si sunt foarte calumea. Sau mai este Cartea Fara Nume de Anonymous, urmata de Ochiul Lunii, si mai trebuie sa apara si Cimitirul Diavolului, continuarea. Dar poti sa citesti doar Cartea Fara Nume fara continuare. Mie mi se par carti interesante. happy

| anca174 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult cele din colectia CHIC, nu e serie. au fiecare alt autor si alta poveste.
http://www.polirom.ro/catalog/colectii/chic/ uite aici, le gasesti si in librarii sau la biblioteca, eu am citit 3 pana acum si mi-au placut toate

| Pєтяσηєℓα a răspuns:

Bună Sorina.În primul rând bravo că citeşti, sunt puţini oameni care mai citesc în ziua de azi.Şi mie îmi place să citesc foarte mult, uite câteva carţi care mi-au plăcut foarte mult happy :
Invitaţie la Vals -Mihail Drumeş
Scrisoare de dragoste-Mihail Drumeş
Maitreiy-Mircea Eliade
Pe aripile Vântului [nu mai ştiu exact de cine este scrisă poţi căuta pe internet dacă vrei]
Pânză de păianjen-Cella Serghi
2 ani de vacanţă-Jules Verne
Căpitan la 15 ani-Jules Verne

Sper sa îti placă, mie îmi plac foarte mult happy

| BigsmilexD a răspuns:

13 plicuri albastre:X

| Andreyutza123 a răspuns:

Nu e chiar o serie...dar sunt in total 5 volume foarte scurtelaughingeste vorba de cartea 'Spiderwich" foarte interesanta.e plina de mistere daca iti place aventura. nu iti dau mai multe detalii pentru. ca am citit-o mai demult si nu o mai stiu atat de bine dar iti pot spune ca eu sunt foarte pretentioasa iar aceasta carte a ajuns in varful topului la mine laughing

| ToxicMorphine a răspuns:

1.Sanctus
2.Magazinul de Sinucideri
3.Invitatie la vals
4. Elevul Dima dintr-a 7a
5.Romanul Adolescentului Miop
. fundita?