| anonim_4396 a întrebat:

Chestia e ca... E foarte greu sa fii adolescent de abia am intrat in "lumea" adolescentina având 14 ani si cred ca nu mai pot sa fac fata, am dezvoltat o obsesie care ma face sa ma urăsc, " Eu de nu sunt la fel de perfecta ca alte fete?!" Câteodată imi doresc sa fiu mică din nou, atunci nici nu imi pasa de felul in care arătam,...

Răspuns Câştigător
| AtâteaCondiții1243 a răspuns:

De ce spui asa ceva?
Daca te simti bine in pielea ta, atunci esti frumoasa.Gandeste,esti unica.
Si ce crezi, ca celelalte sunt perfecte? Nu, n-are cum.Fiecare are un defect.
Eu, de exemplu, am parul' cret si arat ca...O CAPRA! :lol:
Daca te consideri frumoasa, atunci si cei din jur te vor considera(fie ti-o spun, sau si-o spun in gand). Bafta! tongue

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nimeni nu este perfect, cu totii avem defecte. Frumusetea sta in ochiul privitorului. N-ai de ce sa te stresezi, NU e nimeni perfect!=)

| Anonimastilata a răspuns:

Stiu cum te simti,chiar stiu,crede-ma,haar nu ai de cate ori am simt ce simti tu acum, si eu am trecut prin asta,si cred ca te pot ajuta,intra pe blogul meu si la setia blog gasesti o pagina si ceva despre asta (si nu spun asta ca sa fac publictiate la blogul meu, sau altceva,, pentru ca nu sunt genul, dar chiar cred ca te pot ajuta, si nu as vrea sa imi dau copy-paste la o pagina scrisa de mine -sau o pagina jumate laughing pentru ca ceide la TPU sa stea o ora sa citesca tooata pagina aia, cand tu o poti citi direct acolo cand ai timp liber si chef laughing

| AndreeaPir a răspuns:

Si eu am 14 ani si aceste ganduri m-au macinat si pe mine pentru o vreme.Nimeni nu este perfect. Daca o fata nu are cosuri pe fata sau este slaba, nu inseamna ca este perfecta.Fiecare om este unic. Daca toti am fi 'perfecti' atunci nu ar mai exista unicitatea.Esti frumoasa exact asa cum esti si nu trebuie sa te compari cu alte fete. Daca vrei sa nu iti mai pese asa de mult de infatisare, pur si simplu inceteaza sa te mai compari cu alte fete.Sunt sigura ca atunci cand erai mica tot iti placea sa te imbraci frumos si sa iti faci parul ca o printesa si lucruri din astea dar nu te comparai cu altii.

| AnaCrave a răspuns:

In primul rand gaseste-ti prieteni cu care sa te intelegi si sa.ti fie adevarati. In al doilea rand, esti mica, mai ai pana la frumusetea matura. Si alte aspecte se pot imbunatati. Dar ai nevoie de sprijin moral.