| neacsumihai54 a întrebat:

Slut am o mica problema de cand am intrat in liceu urasc fete le detest defiecare data cand vad "indragostiti" sau ca "se iubesc" ma enervez si imi doresc sa aiba parte de cei mai rau.big grin

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca esti putin invidios ca, tu nu ti-ai gasit inca o prietena sau iubita cu care sa te intelegi bine.
Sa stii ca nu este bine sa urasti, ura este un sentiment negativ care are, in primul rand, efect negativ asupra ta, lucru care nu este de loc bun.
Daca pe fata ta se vede ura pe care o manifesti pentru anumite persoane fete, ori baieti cu care nu te intelegi, acest sentiment se citeste pe fata ta si vei fi considerat o "ciudatenie", lucru care te-ar putea situa intr-o pozitie neplacuta. Esti mica inca si cred ca nu te-ai adaptat la atmosfera de liceu si la "fitele" pe care le au unele dintre fetele din clasa ori scoala ta.
O sa vezi ca, acest sentiment o sa dispara si tu trebuie sa lupti cu el, pentru a dispare, intr-un timp cat mai scurt posibil. Cred ca esti o persoana mai introvertita si inca nu ai reusit sa comunici cu cei de o varsta cu tine. Nu este usor, dar cred ca te vei descurca cum este mai bine.
Puneti aceasta dorinta de a deveni si tu o persoana agreata si vei vedea ca o sa si reusesti acest lucru. Uita de ura si incearca sa comunici, in mod firesc si normnal cu colegii si colegele tale.
Eu sunt convinsa ca vei reusi, si-ti doresc succes si multa sanatate.

5 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Cred ca ai o problema, acum nu stiu unde big grin

| darkeyes a răspuns:

Gaseste`ti o iubita. Incearca sa nu ii mai urasti atat de mult pe cei care formeaza un cuplu ca o sa iti gasesti si tu o fata si o sa iti placa sa ii spui te iubeschappy

| Aiwendil a răspuns:

Probabil vrei sa ai si tu ca ceilalti baieti sa ai o prietena. Poate ca ai tu niste idei proaste despre fete si nu le suporti pentru ca vor sa aiba de mici prieteni sau le vezi fiind prea naive, prefacute sau mai stiu eu cum.Sa-ti doresti ca cineva sa aiba rau nu e bine pentru ca tu urand fetele si ele te vor ura pe tine. Ura se tranzmite.La fel ca fericirea, dragostea etc.Incearca sa te impaci cu tine si cu restul lumii.Fiecare e asa cum e si nu-l poti schimba tu. Ei se schimba.Incearca sa le ignori sau sa te gandesti ca toate sunt la timpul lor. O sa vezi ca o sa ai si tu o prietena.Candva! Fii optimist!

| BeHappy_7009 a răspuns:

Esti gay?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca tu nu ai găsit încă o fata de care sa te îndrăgostești.