| cristinna23 a întrebat:

Chiar e adevarat ca scoala incepe miercuri? eu stiam ca incepe marti fiindca diriginta mea spunea ca vacanta e pana marti. P. S.:fara glume si FUNDA

Răspuns Câştigător
| LigiMe99 a răspuns:

Da, scoala incepe MARTI... E aiurea, as vrea sa tina pana miercuri, dar... Oricum, incepe MARTI! Funda?batting eyelashes

23 răspunsuri:
| LoveMe a răspuns:

Da chiar e adevarat :D.
http://www.edu.ro/index.php/pressrel/15131
citeste aici :P

| TSO7 a răspuns:

La scoala mi s-a spus ca incepe marti dar am vazut si pe un coleg si la ceva ziar ca de fapt incepe miercuri.

| Criiiiiiiis a răspuns:

Miercuri incepe si noua ne-a spus dirigintele ca miercuri, marti e a treia zii de paste deci nu se merge la scoala!

| Musique a răspuns:

Da este adevarat,vacanta se va termina miercuri (miercuri mergand la scoala).Sie eu am ramas socata, dar incantata, avem o zii in plus de vacanta happy

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Eu merg Miercuri la scoala laughing...si nu este gluma, dar depinde de scolii, unele se deschid Marti latele Miercuri... funda?

| nonny50 a răspuns:

Paiii.marti incepe!hee hee

| iHeartKpop a răspuns:

Ministrul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului, Daniel Petru Funeriu, a semnat joi, 21 aprilie 2011, un Ordin de ministru prin care vacanța Paști se prelungește cu o zi. În consecință, marți, 26 aprilie 2011, nu vor fi ținute cursuri în învățământul preuniversitar. Elementele care au condus la fundamentarea deciziei inițiate de Secretariatul de stat pentru învățământ preuniversitar sunt legate de concomitența Sărbătorilor Pascale în lumea creștină și de faptul că, în săptămâna de vacanță care a premers Sfintelor Paști, un număr mare de elevi a fost angrenat în olimpiadele şcolare pe discipline. S-a considerat că, în aceste circumstanțe, o zi suplimentară de odihnă este binevenită. Ordinul de ministru a fost semnat după consultarea organizațiilor sindicale din învățământul preuniversitar. Acestea și-au exprimat susținerea față de inițiativa Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului.
Recuperarea materiei aferente zilei de marți 26 aprilie se va realiza în mod intensiv, începând cu data de 27 aprilie 2011 și până la finalul semestrului. Directorii de școli vor asigura recuperarea integrală a materiei.

| TheFool a răspuns:

Scoala incepe miercuri. Toti am fost anuntati la inceputul vacantei ca incepe marti, dar pe parcurs lucrurile s-au mai schimbat asa ca scoala incepe miercuri. Deci, vacanta placuta in continuare!

| Adriana_8922 a răspuns:

Miercuri whistling

| beautyfull a răspuns:

Si eu stiu de marti dar unghiul meu e prof de spor si mi-a zis ca el incepe miercuri nici eu nu stiu

| Sunshine_9509 a răspuns:

Buna! Pai este adevarat ca scoala incepe Miercuri.happyAdica trebuie sa mergi Miercuri la scoala happy

| RockerGirl a răspuns:

Da este adevarat ca incepe miercuri.S-a anuntat si la stiri, si eu una am primit un e-mail in care ministrul educatiei cica a vrut asta pentru ca meritam inca o zi in plus de odihna! Sper ca te-m ajutat. Funda?

| RockerGirl a răspuns:

Da este adevarat ca incepe miercuri.S-a anuntat si la stiri, si eu una am primit un e-mail in care ministrul educatiei cica a vrut asta pentru ca meritam inca o zi in plus de odihna! Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Dia a răspuns:

NUUU! INCEPE MIERCURI, am vorbit cu diriginta mea si cu gardianul scolii.cel putin asa e la scoala mea dar la toate scolile incepe MIERCURI!

| ioana_3915 a răspuns:

Incepe marti

| Frankenstein a răspuns:

Hello. Da, foarte adevarat. Uite, daca nu crezi: http://www.hotnews.ro/......prilie.htm Fundita:D?

| cristinna23 explică:

Aha,deci depinde si de scoli mersi mult

| Capriciosa a răspuns:

Da, miercuri incepem scoala.S-a dat anunt in ziar si este valabil pentru toata tara.

| SweetAnna a răspuns:

E ft. adevarat ca sc incepe miercuri P.S:fara gluma... fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miercuri incepem scoala.si nu e glumawinking

| cRISS_5944 a răspuns:

Incepe marti, 26 aprilie.

| DeeA_8888 a răspuns:

Scoala incepe miercuri deoarece a anuntat la televizor, sa prelungit cu o zi, si eu tot marti stiam ca incepem dar se pare ca miercuri oricum e bine ca stam o zi in plus acasa...:*

| Chucky_3236 a răspuns:

Scoala incepe miercuri, deoarece marti este a 3-a zi de Paste, asa ca este libera.