| Renata10 a întrebat:

Ciao,TPU! Doua colege m-au invitat luni sa merg la ele.Dar nu stiu cum sa ii spun mamei deoarece am mai fost invitata o data si cand am anuntat-o pe mama a zis ca nu imi da voie pentru ca nu le cunoaste si nu mai stiu ce sad. Eu ma gandeam sa il intreb pe tata dar nu stiu ce sa fac.Si in plus,tata e plecat in Arad si nu e sigur ca se intoarce pana atunci. Vreo idee, ceva.Dau funda celui mai folositor raspuns!:X Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LittleMønster a răspuns:

Spune-i mamei tale ca daca nu le cunoaste asta nu inseamna ca nu trebuie sa te lase.

2 răspunsuri:
| TRANSVERSAL a răspuns:

Pai ca sa i demonsrezi cum sunt prietenele tale trebuie sa i ceri voie sa te lase sa vi cu ele acasa la tine ca sa le cunoasca, tu la fel trebuie sa dovedesti ca esti cuminte serioasa si ascultatoare ca sa aiba incredere in rine.cand esti in adolescenta daca nu asculti cand trebuie de parinti mai tarziu s-ar putea sa iti para rau caci chiar daca te incapatanezi sa faci cum vrei tu, ca sa iasa cum vrei cateodata dai gres. sper ca te am putut ajuta

| Renata10 explică (pentru TRANSVERSAL):

Ele nu pot veni la mine pentru ca nu isi permit, stau destul de departe de mine.Si in plus, aici la mine nu am avea ce sa facem.La ele in sat avem o multime de prieteni comuni, colegi de scoala...Si avem cu cine sa ne distram. sad